Ta dziedzina medycyny dopiero w naszych czasach rozwija się w pełni. Dotyczą jej zabiegi, które pomagają naszej skórze wyglądać zdrowo (i oczywiście być zdrową), a także młodo. Mamy prawie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z rozmaitych dobrodziejstw dermatologii estetycznej/

Czym tak naprawdę zajmuje się ta dziedzina?
Dermatologia estetyczna na pewno kojarzy się nam z klasyczną dermatologią, jednak różni się od niej tym, że nie zajmuje się leczeniem chorób skóry. Ma za zadanie dbać o pacjentów, którzy chcą utrzymać dobrą kondycję skóry i młody wygląd. Wiele kuracji zaproponowanych przez tą kategorię dermatologii polega właśnie na zmienianiu na lepsze wyglądu skóry. Musimy pamiętać, że oferta dermatologii estetycznej nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wśród pacjentów największym zainteresowaniem cieszą się peelingi, które mają wiele zalet. Poprawiają koloryt naszej cery, usuwając z niej przebarwienia, spłycają drobne zmarszczki i ogólnie odżywiają skórę. Często wykonywanym zabiegiem jest korzystanie z botoksu oraz zabiegi laserowe.
Nie każdy ufa tej dziedzinie medycyny estetycznej, ponieważ zabiegi mogą wydawać się skomplikowane i niebezpieczne. Jednakże wszystko, co jest robione w ramach dermatologii estetycznej, jak i w innych kategoriach medycyny niesie ze sobą jakieś ryzyko. Ważne jest, aby oddać się w ręce zaufanego, sprawdzonego specjalisty.

Dermatologia estetyczna jest rozwiązaniem dla osób, który mają kompleksy z powodu swojego niedoskonałego wyglądu i chcieliby zmienić swoje życie. Niestety niskie poczucie własnej wartości często idzie w parze z aparycją, odbiegającą od ideału. Skorzystanie z medycyny estetycznej pomoże nam nie tylko w kwestii wyglądu, ale także samoakceptacji, pokochania samego siebie.

Zawód: dermatolog estetyczny
Tego rodzaju specjalista ma za zadanie przeprowadzać różne zabiegi w zakresie dermatologii estetycznej i oczywiście przeprowadzać konsultacje z pacjentami. Nie każdy jest zakwalifikowany do zabiegu, dlatego taki lekarz jest potrzebny także po to, aby ocenić nasz stan zdrowia. Powinien mieć uprawnienia do wykonywania zawodu, ponieważ niektóre kuracje wymagają od niego wykonania cięć chirurgicznych.

Idealny dermatolog estetyczny powinien bez problemu doradzić pacjentowi, który jest niezadowolony ze swojego wyglądu, jakiś niedoskonałości. Rozmowa z nim w ramach konsultacji powinna być rzeczowa i na temat, nie omijając ewentualnych powikłań po wybranym zabiegu.

Najczęściej wybieranymi zabiegami, które są w ofercie dermatologii estetycznej to: wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, botoksu, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, nici liftingujące, czy też karboksyterapia.