Nie musimy wydawać majątku i umawiać się na jakieś odległe terminy, aby poddać się profesjonalnemu zabiegowi peelingu. Chodzi tutaj o odmianę złuszczania naskórka za pomocą enzymów, a nie różnych drobinek zawartych w klasycznych peelingach. Należy dobrać odpowiedni rodzaj zabiegu do naszej cery, aby cieszyć się dobrym efektem i co za tym idzie promienną cerą.

Propozycje peelingów enzymatycznych
Peeling enzymatyczny według Dr Ireny Eris to koszt 10 zł za opakowanie. Trzeba przyznać, że jest to dość korzystna cena ale w parze z nią idzie wysoki poziom regeneracji skóry. Martwy naskórek jest usuwany dzięki enzymowi uzyskanemu z wyciągu z papai. Dodatkowymi składnikami peelingu są błękitne algi, witaminy z grupy B, gliceryna i lecytyna.
Peeling pozostawiamy na twarzy przez 5-8 minut, aby następnie zmyć go tonikiem lub wodą z naszym ulubionym kosmetykiem do mysia twarzy. Raz lub dwa razy w tygodniu o wystarczająca ilość powtórzeń, żeby dać nam widoczne efekty na naszej skórze.

Peeling przeznaczony dla skóry suchej
Peeling marki Perfecta z enzymem proteolitycznym kosztuje około 13 zł i jest polecany dla skóry w każdym wieku, o wysokim poziomie wrażliwości, z pękającymi naczynkami. Ten kosmetyk pomoże nam w pozbyciu się niedoskonałości, przebarwień oraz płytkich zmarszczek. W składzie ma morskie minerały, witaminę C, E i F, a także łagodzący aloes. Ma działanie odświeżające i wygładzające. Najlepsze efekty daje, gdy zastosujemy go na noc, 2-3 razy w tygodniu. Można nakładać go jak zwyczajny krem, więc jest wygodny w użytku w porównaniu z innymi peelingami, które zazwyczaj należy dokładnie zmyć po użyciu.

Dodatkowo, gdy chcemy podziałać na naszą cerę bardziej kompleksowo możemy użyć peelingu wspomagając go maseczką, skierowaną w szczególności do młodej, niedojrzałej cery. Kosmetyki posiadają wyciąg z jagód goji oraz enzym z papai, które działają korzystnie na złuszczanie naskórka, a także wyrównują bruzdy potrądzikowe, zwężają rozszerzone pory i wyrównują koloryt skóry. Oczywiście peeling przygotowuje twarz do nałożenia maseczki.

Peeling przeznaczony dla skóry tłustej
W ofercie Dermiki możemy odnaleźć peelingi skierowane do rozwiązania kłopotów z cerą tłustą lub tak zwaną mieszaną, ale także do tej suchej i wrażliwej. Koszt kosmetyku to 29 zł. Kuracja dla skóry suchej opiera się na zawartości keratoliny w składzie. To ona najlepiej pozbywa się martwych komórek, a jest wspomagana przez białą glinkę, mającą właściwości oczyszczające. Dodatkowo alantoina ma działanie łagodzące, szczególnie pożądane przy cerze suchej.
Peeling przeznaczony dla skóry tłustej i mieszanej ma nieco mocniejszy skład więc i bardziej zdecydowane działanie. Głównym składnikiem jest papaina, czyli enzym pozyskiwany z papai. Występuje on wraz z żółtą glinką, która działa oczyszczająco i ściągająco na problemową, tłustą skórę.

Peeling enzymo-sferydowy
Tego rodzaju peeling to propozycja marki Pevonia Botanica i wymaga trochę większego nakładu finansowego, niż kosmetyki przywołane powyżej. Zawiera on enzymy z papai, a także ananasa, które rozprawiają się z obumarłymi komórkami naskórka, wągrami oraz zanieczyszczeniami. Kosmetyk posiada także wyciąg z rumianku, nagietka, arniki i kasztanowca. Jego skład jest bardzo bogaty, ale i w pełni naturalny. Peeling najlepsze efekty daje, gdy będziemy go stosować raz lub dwa w tygodniu.