Mezoterapia dzieli się na igłową i mikroigłową. Różnica polega na wykorzystaniu narzędzi do przeprowadzenia zabiegu. Ta pierwsza wykorzystuje igłę i strzykawkę, natomiast druga opcja wykorzystuje derma pen lub derma roller.

Sama kuracja jest bardzo skuteczna, zatrzymuje, a nawet cofa proces starzenia się skóry, modeluje rysy twarzy, sylwetkę, może hamować nadmierne gubienie włosów.

Mezoterapia mikroigłowa
Specjaliści medycyny estetycznej używają do zabiegu urządzenia o nazwie derma pen lub derma roller. Derma pen zawiera dwanaście igieł, derma roller może mieć ich nawet kilkadziesiąt. Są ułożone w rzędach, mają zróżnicowaną długość. Roller natomiast jak nazwa wskazuje to wałek wykonany ze stopu tytanu lub stali chirurgicznej.

Mezoterapia to nic innego, jak uszkodzenie skóry pod ścisłą kontrolą, jej ciągłość jest naruszana poprzez nakłuwanie. Dzięki temu skóra zaczyna się samoistnie regenerować, wytwarza spore ilości kolagenu, co powoduje jej odmłodzenie. W kuracji istotne znaczenie mają mikrokrwawienia, które aktywują płytki krwi czyli inaczej mówiąc czynniki wzrostowe. Okazuje się, że nasza skóra nie potrzebuje dodatkowych odmładzających substancji, aby się zregenerować i odmłodzić.

Przebieg zabiegu i efekty
W trakcie kuracji skóra jest gęsto nakłuwana. Wszystko dzieje się pod pełną kontrolą, więc mezoterapia jest przeznaczona dla osób z bardzo wrażliwą i cienką skórą.
Nie wymaga długich przygotowań, trwa krótko, nie jest bolesna i nie jest związany z nią proces fotouczulenia, więc może być przeprowadzana o każdej porze roku. Mezoterapią możemy potraktować całe ciało.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, ale jest to przewidziany skutek uboczny z powodu przerwania ciągłości naskórka. Te dolegliwości znikają w ciągu kilku dni, jednocześnie pojawiają się pierwsze pozytywne efekty. Widoczne jest wyraźne odmłodzenie i poprawa kondycji skóry, staje się bardziej napięta oraz świetlista.

Dla kogo mezoterapia jest polecana?
Zabieg daje świetne efekty przy utracie jędrności skóry, pojawieniu się blizn czy bruzd, redukuje płytkie zmarszczki, wyrównuje koloryt naszej cery, a także wzmacnia strukturę naszej skóry. Jest najbardziej efektywny jest, gdy będzie ponawiany z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz lub dwa w miesiącu. Cena zabiegu plasuje się na poziomie 250 złotych.

Przeciwwskazania do poddania się mezoterapii to: cukrzyca, ciąża, nowotwór, aktywna opryszczka czy stan zapalny skóry, choroby autoimmunologiczne, wirusowe zapalenie wątroby, padaczka oraz występowanie na skórze pieprzyków, znamion i zranień.