Tego rodzaju peeling to nie jest to samo, co zwykle peelingi ziarniste. Jest szczególnie pomocny przy pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do alergii, naczynkowej. Oczywiście istnieją także peelingi enzymatyczne przeznaczone dla cery mieszanej oraz tłustej. Dlatego wybierając odpowiedni peeling, musimy mieć świadomość do jakiej grupy się zaliczamy ze względu na rodzaj cery.

Plusy peelingu enzymatycznego
Peeling enzymatyczny świetnie oczyszcza skórę z martwych komórek robiąc to w bardzo delikatny sposób. Małe drobinki, które zawierają klasyczne peelingi często powodują podrażnienia zwłaszcza przy wrażliwej skórze. W peelingu enzymatycznym główną rolę odgrywają, jak sama nazwa wskazuje enzymy, które zajmują się usunięciem starego naskórka.

Ten rodzaj peelingu góruje nad innymi, ponieważ skraca proces zastępowania komórek skóry nowymi za pomocą przyspieszenia reakcji chemicznych potrzebnych do wyprodukowania nowych, młodych komórek. W tym czasie przebiega pozbywanie się martwych komórek naskórka. Cały peeling ma za zadanie wyciągnąć na powierzchnię naszej twarzy młode komórki, które zastępuję te już zużyte. Plusem jest zminimalizowanie blizn, rozstępów, przebarwień czy zmarszczek. Enzymy zawarte w peelingu są w stanie wejść głęboko w skórę, aby ją oczyścić, dzięki czemu ma lepszy koloryt i jest wygładzona.

Te zalety spowodowały, że peelingi enzymatyczne są najczęściej wybierane przez kobiety (i nie tylko) bo są najbardziej uniwersalne i bezpieczne dla różnych rodzajów skóry. Nie powodują podrażnień, ani dyskomfortu związanego z korzystaniem z peelingów ziarnistych. Kolejnym plusem jest duża dostępność peelingów w sklepach, aptekach i drogeriach. Ich ceny także nie są zbyt wysokie.

Jakie enzymy wybrać?
Podczas wyboru odpowiedniego peelingu dla naszej cery musimy sugerować się rodzajem naszej cery. Po drugie najlepiej kupować kosmetyki z wyciągiem owocowym, najbardziej polecane to: ananas, granat, jagoda i papaja. Warto wiedzieć, że podczas kuracji możemy odżywić swoją skórę od wewnątrz, pijąc jakiś odżywczy koktajl owocowy. Wtedy efekt zabiegu będzie jeszcze lepszy,, a my będziemy olśniewać swoją zdrową i zadbaną cerą.