Peeling kawitacyjny w założeniu ma za zadanie poprawić kondycję i wygląd naszej skóry. Jest szczególnie polecany przed większym wyjściem, aby nasza twarz olśniewała i błyszczała młodością. Niestety nie jest to zabieg przeznaczony dla wszystkich.

Tego rodzaju peeling wykorzystuje działanie ultradźwięków, które mają za zadanie oczyścić naszą twarz i ciało bezboleśnie i bezinwazyjnie. Dzięki temu nasza skóra będzie efektywniej wchłaniała składniki aktywne, zawarte w kosmetykach. Podczas zabiegu mamy gwarancję bezpiecznego pozbywania się zanieczyszczeń i martwych komórek, ponieważ w trakcie odczuwamy lekkie wibracje.

Kto nie może korzystać z peelingu kawitacyjnego?

Ten zabieg jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery, ponieważ nie podrażnia skóry wrażliwej, delikatnej, czy też cienkiej, skłonnej do przesuszeń oraz podrażnień. Dobre działa przy trądziku, a także przy skórze tłustej. Peeling można wykonać również w okolicy twarzy, czyli na plecach lub dekolcie.

Mimo tego, że teoretycznie peeling kawitacyjny pasuje do praktycznie każdej skóry nie jest polecaną kuracją dla kobiet w ciąży, dla osób z nowotworami, posiadającymi rozrusznik serca albo aparat na zęby (każde metalowe ciało obce w organizmie jest takim przeciwwskazaniem do zabiegu). Peeling nie jest wskazany dla osób z niewydolnością krążenia, z podniesioną gorączką, osteoporozą, zakrzepowym zapaleniem żył, zaburzeniami czucia, krzepnięcia krwi oraz gruźlicą.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać przed peelingiem jest pozbycie się całej biżuterii i ubranie ochronnego peniuaru. Specjalista od zabiegu zmywa nasz makijaż i wyciera twarz wacikiem, ponieważ powinna zostać lekko wilgotna, aby móc poddać ją działaniu fal ultradźwiękowych. Podczas kuracji używa się aparatu, który jest zakończony szpatułką przeznaczoną do przesuwania po mokrej skórze. W trakcie powstają bowiem mikroskopijne pęcherzyki, które oczyszczają skórę z martwych komórek.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Głównym plusem korzystania z peelingu jest dogłębne oczyszczenie skóry. Staje się rozjaśniona, gładka, bez podrażnień. Jednak ta odmiana peelingu ma szczególne właściwości, więc i efekty działania. Zalety peelingu kawitacyjnego to: spłycanie blizn, regeneracja skóry i zmarszczek mimicznych, rozjaśnianie nawet wyraźnych przebarwień, usuwanie martwych komórek naskórka, pomoc w wyleczeniu trądziku, pozbywanie się substancji toksycznych oraz pozostałości po kosmetykach. Ważne jest to, że ta kuracja ujędrnia skórę, głęboko ją odżywia, zmniejsza opuchliznę, a także wzmacnia produkcję kolagenu i elastyny.
Warto przeprowadzać go przez 5-6 tygodni co tydzień. Wtedy efekty będą najlepsze i najbardziej widoczne dla naszej skóry.