Mezoterapia bez użycia igły jest często krytykowana, niektórzy uważają, że jest nieskuteczna. Jest odpowiedzią na klasyczną mezoterapię igłową z wykorzystaniem innych urządzeń. Działają one na innej zasadzie, niż igły, jednak przewidziany efekt powinien być taki sam jak w przypadku klasycznej mezoterapii.

Podczas zabiegu bezigłowego wprowadza się w głąb skóry wybraną dla pacjenta substancję odżywczą. Seria zabiegów ma na celu poprawienie kondycji cery, odmłodzenie jej, ale działa korzystnie w walce z cellulitem czy nadmierną tkanką tłuszczową.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Kuracja jest przeprowadzana za pomocą mikronakłuć, dzięki czemu można wprowadzić kosmetyk w głąb skóry w wypadku mezoterapii igłowej. Jeśli chodzi o zabieg bez użycia igły, otwierane są kanaliki z wykorzystaniem potencjałów elektrycznych. Jest to zjawisko elektroportacji, czyli wytworzenia odpowiedniego nadciśnienia używając ultradźwięków. Podczas zabiegu błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne, zachodzi mikromasaż poprawiający kondycję skóry. Nasz organizm wydala nadmiar toksyn i niepotrzebne produkty przemiany materii. Cera oraz tkanka mięśniowa staje się młodsza, rozjaśniona i sprężysta.

Kuracja bezigłowa

W trakcie tej mezoterapii nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Substancja odżywcza jest umieszczana w skórze za pomocą masażu, następnie jest pokrywana warstwą żelu, która chroni naskórek przed poparzeniem.

Przed zabiegiem należy pozbyć się metalowych przedmiotów (w szczególności biżuterii). Jest bezbolesny, jedyne co odczuwamy to delikatne mrowienie.

Mezoterapia składa się z czterech faz. Pierwsza to podanie skórze koktajlu witaminowego poprzez elektroportację. Kolejna to cyrkulacja, czyli oczyszczenie skóry z toksyn, które są wypychane z komórek w trakcie wytworzenia nadciśnienia. Trzecia faza to drenaż, wprowadzający substancje aktywne w głąb skóry oraz wyrównujący ciśnienie. Ostatni etap to zamykanie kanalików i doprowadzenie ciśnienia do odpowiedniego poziomu. Ważne jest przestrzeganie kolejności kuracji, ponieważ w innym wypadku nie uzyskamy dobrego efektu mezoterapii.

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia jest przeznaczona dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry. Zabieg jest polecany dla osób, które borykają się z cellulitem lub nadmierną tkaną tłuszczową, bo pozwala na efekt wyszczuplenia w problematycznym miejscu. Wykonywana w obrębie twarzy odmładza skórę, spłyca zmarszczki, kurze łapki, redukuje fałdy nosowo-wargowe, uelastycznia skórę i daje efekt liftingujący, likwiduje też przebarwienia.

Komórki są pobudzone i skłonne do pinocytozy, procesu picia komórkowego, więc czas działania wykorzystanych preparatów wydłuża się do 48 godzin.