Moda i uroda Porady i wskazówki dla Pań Thu, 14 Mar 2024 10:07:56 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.4.1 W jaki sposób zaoszczędzić podczas robienia zakupów? https://jotte.com.pl/2024/04/19/w-jaki-sposob-zaoszczedzic-podczas-robienia-zakupow/ https://jotte.com.pl/2024/04/19/w-jaki-sposob-zaoszczedzic-podczas-robienia-zakupow/#respond Fri, 19 Apr 2024 12:10:24 +0000 https://jotte.com.pl/?p=225 Czasami chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale nie wiemy w jaki sposób i od czego zacząć. Doskonałym sposobem jest oszczędzanie na robieniu zakupów żywności, ubrań, sprzętu AGD oraz mebli. Wystarczy, że będziemy trzymać się kilku zasad, a zostanie nam w portfelu pokaźna sumka. Porównuj ceny Zacznijmy od porównywania ceny w rożnych sklepach. Jeżeli planujemy duże zakupy (na przykład chcemy kupić łóżko lub lodówkę) warto wcześniej przejechać się do wybranych sklepów w naszym mieście lub pod miastem, żeby zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać najlepszą. Powinniśmy zwracać również uwagę na zniżki i rabaty. Dobrym sposobem jest również wcześniejsze skorzystanie z internetowych porównywarek cen i dopiero wtedy wybranie się na docelowe zakupy. Czasami możemy znaleźć identyczne produkty tańsze nawet o 30%. Czasami również zdarza się likwidacja niektórych sklepów, wtedy możemy w atrakcyjnych cenach kupić wiele rzeczy. Codzienne zakupy Robiąc zakupy na co dzień, dobrze wybierać tak zwane sieciówki, gdzie żywność jest tańsza niż w innych niewielkich sklepach. Ważne jest żeby wcześniej przygotować sobie listę zakupów i trzymać się jej, dużym niebezpieczeństwem zakupów w dużych dyskontach jest kupowanie wielu niepotrzebnych nam rzeczy. Kupowanie ubrań Następną okazją do zaoszczędzenia jest zakup ubrań. Za nieduże pieniądze możemy robić tak zwane „zakupy ciuchowe” w centrach handlowych, sieciówkach i sklepach outlet-owych (czasami występuje niewielki defekt, typu oderwana metka lub guzik, ale z takimi drobiazgami jesteśmy w stanie sobie sami poradzić). Kolejną opcją, która pozwoli zaoszczędzić nam naprawdę sporo pieniędzy ale zje dużo naszego czasu są zakupy w second handach, tam również możemy znaleźć firmowe ubrania (jeśli dobrze pogrzebiemy) za niewiarygodnie niską cenę. Po zakupie pamiętajmy jednak aby dobrze wyprać odzież, oraz aby w lumpeksach nie kupować bielizny – jest to bardzo niehigieniczne. Jeśli koniecznie chcemy kupić ubranie w określonym sklepie markowym, poczekajmy na na przykład wyprzedaż sezonową, możemy wtedy zaoszczędzić czasami nawet do 70%. Dobrze jest również wyrabianie sobie kart lojalnościowych w różnych sklepach dzięki którym później niektóre produkty będziemy mogli kupić taniej.

Artykuł W jaki sposób zaoszczędzić podczas robienia zakupów? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Czasami chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale nie wiemy w jaki sposób i od czego zacząć. Doskonałym sposobem jest oszczędzanie na robieniu zakupów żywności, ubrań, sprzętu AGD oraz mebli. Wystarczy, że będziemy trzymać się kilku zasad, a zostanie nam w portfelu pokaźna sumka.

Porównuj ceny

Zacznijmy od porównywania ceny w rożnych sklepach. Jeżeli planujemy duże zakupy (na przykład chcemy kupić łóżko lub lodówkę) warto wcześniej przejechać się do wybranych sklepów w naszym mieście lub pod miastem, żeby zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać najlepszą. Powinniśmy zwracać również uwagę na zniżki i rabaty. Dobrym sposobem jest również wcześniejsze skorzystanie z internetowych porównywarek cen i dopiero wtedy wybranie się na docelowe zakupy. Czasami możemy znaleźć identyczne produkty tańsze nawet o 30%. Czasami również zdarza się likwidacja niektórych sklepów, wtedy możemy w atrakcyjnych cenach kupić wiele rzeczy.

Codzienne zakupy

Robiąc zakupy na co dzień, dobrze wybierać tak zwane sieciówki, gdzie żywność jest tańsza niż w innych niewielkich sklepach. Ważne jest żeby wcześniej przygotować sobie listę zakupów i trzymać się jej, dużym niebezpieczeństwem zakupów w dużych dyskontach jest kupowanie wielu niepotrzebnych nam rzeczy.

Kupowanie ubrań

Następną okazją do zaoszczędzenia jest zakup ubrań. Za nieduże pieniądze możemy robić tak zwane „zakupy ciuchowe” w centrach handlowych, sieciówkach i sklepach outlet-owych (czasami występuje niewielki defekt, typu oderwana metka lub guzik, ale z takimi drobiazgami jesteśmy w stanie sobie sami poradzić). Kolejną opcją, która pozwoli zaoszczędzić nam naprawdę sporo pieniędzy ale zje dużo naszego czasu są zakupy w second handach, tam również możemy znaleźć firmowe ubrania (jeśli dobrze pogrzebiemy) za niewiarygodnie niską cenę. Po zakupie pamiętajmy jednak aby dobrze wyprać odzież, oraz aby w lumpeksach nie kupować bielizny – jest to bardzo niehigieniczne. Jeśli koniecznie chcemy kupić ubranie w określonym sklepie markowym, poczekajmy na na przykład wyprzedaż sezonową, możemy wtedy zaoszczędzić czasami nawet do 70%. Dobrze jest również wyrabianie sobie kart lojalnościowych w różnych sklepach dzięki którym później niektóre produkty będziemy mogli kupić taniej.

Artykuł W jaki sposób zaoszczędzić podczas robienia zakupów? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/04/19/w-jaki-sposob-zaoszczedzic-podczas-robienia-zakupow/feed/ 0
Dobór bielizny do kształtu sylwetki https://jotte.com.pl/2024/04/09/dobor-bielizny-do-ksztaltu-sylwetki/ https://jotte.com.pl/2024/04/09/dobor-bielizny-do-ksztaltu-sylwetki/#respond Tue, 09 Apr 2024 11:05:36 +0000 https://jotte.com.pl/?p=205 Nie tylko odpowiedni ubiór pomoże zamaskować mankamenty figury – znaczenie ma również to, co znajduje się pod ubraniem, czyli bielizna. Wybierając krój majtek czy stanika, warto kierować się nie tylko indywidualnymi preferencjami, ale także wskazówkami, jakie styliści opracowali z myślą o czterech podstawowych typach kobiecych sylwetek: gruszki, jabłka, klepsydry i trójkąta. Figura gruszka Panie o szerokich biodrach, ale jednocześnie niewielkich biustach chcą przede wszystkim wysmuklić dolne partie ciała, a jednocześnie powiększyć optycznie piersi. Ich atutem jest natomiast smukła talia. Korzystne dla gruszek będą usztywnione staniki typu plunge, które wyeksponują biust. Aby odwrócić uwagę od krągłych bioder warto sięgnąć po wyżej wycięte figi, które wydłużą i optycznie wysmuklą nogi. Figura klepsydra To najbardziej pożądany typ kobiecej figury, a jej posiadaczki powinny eksponować swoje niewątpliwe atuty, czyli obfity biust, proporcjonalne biodra oraz smukłą talię. Paniom o sylwetce klepsydry z pewnością najłatwiej wybrać także bieliznę, bo niemal w każdej prezentują się dobrze. Decydujące mogą być zatem indywidualne preferencje. Figura trójkąta Sylwetka nazywana przez stylistów trójkątem lub rożkiem jest charakterystyczna dla pań o dużym biuście i szerokich ramionach, a jednocześnie szczupłej talii i wąskich biodrach. Dzięki bieliźnie można łatwo wyeksponować biust, co będzie widoczne także, gdy założymy ubranie wierzchnie. Aby nieco wyrównać proporcje figury, można także sięgnąć po mocno zabudowane staniki, by nieco zmniejszyć piersi. Będąc posiadaczkami wąskich bioder, panie o figurze trójkąta mogą sobie pozwolić na wyraziste ozdoby, np. kokardki, które sprawią, że dolne partie ciała będą wydawały się szersze. Figura jabłko Posiadaczki tego typu sylwetki skarżą się na wystający brzuszek, który starają się ukryć strojem. Charakterystycznymi cechami ich figury jest także dość spory biust i wąskie biodra. Przy tego rodzaju sylwetce najistotniejsze jest podtrzymanie piersi, co będzie możliwe dzięki dobrze dobranemu, zabudowanemu stanikowi o szerszych ramiączkach. Majki powinny natomiast posiadać wyższy stan, co pozwoli zakryć brzuch

Artykuł Dobór bielizny do kształtu sylwetki pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Nie tylko odpowiedni ubiór pomoże zamaskować mankamenty figury – znaczenie ma również to, co znajduje się pod ubraniem, czyli bielizna. Wybierając krój majtek czy stanika, warto kierować się nie tylko indywidualnymi preferencjami, ale także wskazówkami, jakie styliści opracowali z myślą o czterech podstawowych typach kobiecych sylwetek: gruszki, jabłka, klepsydry i trójkąta.

Figura gruszka

Panie o szerokich biodrach, ale jednocześnie niewielkich biustach chcą przede wszystkim wysmuklić dolne partie ciała, a jednocześnie powiększyć optycznie piersi. Ich atutem jest natomiast smukła talia. Korzystne dla gruszek będą usztywnione staniki typu plunge, które wyeksponują biust. Aby odwrócić uwagę od krągłych bioder warto sięgnąć po wyżej wycięte figi, które wydłużą i optycznie wysmuklą nogi.

Figura klepsydra

To najbardziej pożądany typ kobiecej figury, a jej posiadaczki powinny eksponować swoje niewątpliwe atuty, czyli obfity biust, proporcjonalne biodra oraz smukłą talię. Paniom o sylwetce klepsydry z pewnością najłatwiej wybrać także bieliznę, bo niemal w każdej prezentują się dobrze. Decydujące mogą być zatem indywidualne preferencje.

Figura trójkąta

Sylwetka nazywana przez stylistów trójkątem lub rożkiem jest charakterystyczna dla pań o dużym biuście i szerokich ramionach, a jednocześnie szczupłej talii i wąskich biodrach. Dzięki bieliźnie można łatwo wyeksponować biust, co będzie widoczne także, gdy założymy ubranie wierzchnie. Aby nieco wyrównać proporcje figury, można także sięgnąć po mocno zabudowane staniki, by nieco zmniejszyć piersi. Będąc posiadaczkami wąskich bioder, panie o figurze trójkąta mogą sobie pozwolić na wyraziste ozdoby, np. kokardki, które sprawią, że dolne partie ciała będą wydawały się szersze.

Figura jabłko

Posiadaczki tego typu sylwetki skarżą się na wystający brzuszek, który starają się ukryć strojem. Charakterystycznymi cechami ich figury jest także dość spory biust i wąskie biodra. Przy tego rodzaju sylwetce najistotniejsze jest podtrzymanie piersi, co będzie możliwe dzięki dobrze dobranemu, zabudowanemu stanikowi o szerszych ramiączkach. Majki powinny natomiast posiadać wyższy stan, co pozwoli zakryć brzuch

Artykuł Dobór bielizny do kształtu sylwetki pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/04/09/dobor-bielizny-do-ksztaltu-sylwetki/feed/ 0
Rozsądne zakupy na co dzień i od święta https://jotte.com.pl/2024/04/05/rozsadne-zakupy-na-co-dzien-i-od-swieta/ https://jotte.com.pl/2024/04/05/rozsadne-zakupy-na-co-dzien-i-od-swieta/#respond Fri, 05 Apr 2024 11:45:39 +0000 https://jotte.com.pl/?p=215 Podczas codziennych wizyt w sklepach jesteśmy kuszeni przez specjalistów od marketingu – są to już nie tylko obniżki cen, ale bardziej przemyślane akcje. np. 3 w cenie 2. Okres świąteczny sprzyja intensyfikacji tego rodzaju promocji, dodatkowo przygotowanie rodzinnych uroczystości wymaga dokonania większych zakupów. Przedświąteczne szaleństwo zaczyna się wyjątkowo wcześnie, bo już w połowie listopada na półki trafiają charakterystyczne produkty. Sprawia to, że ulegając nastrojowi, chętniej wydajemy pieniądze. Dlatego warto bronić się przed rujnującym portfel wpływem strategii marketingowych i kierować się rozsądkiem. Czas, miejsce i plan Dużych zakupów dokonujemy najczęściej w popularnych sieciach handlowych – decydującym kryterium jest tutaj cena, znacznie niższa niż oferowana przez niewielkich sklepikarzy. Wybór centrum handlowego umożliwia także połączenie zakupów spożywczych z zakupem prezentów. W związku z tym należy przeznaczyć na nie o wiele więcej czasu – pośpiech będzie sprzyjał impulsywnym, nieprzemyślanym decyzjom, których będziemy żałować po powrocie do domu. Dlatego najmniej korzystną porą na zakupy jest popołudnie lub weekend, kiedy klientów jest najwięcej. Warto także kierować się opracowanym wcześniej planem, dzięki któremu unikniemy zakupu niepotrzebnych rzeczy. Marketingowe sztuczki Sposobów na przyciągnięcie klientów jest bardzo dużo i są one skrupulatnie wykorzystywane przez wielkopowierzchniowe sklepy. Klient jest zachęcany do tego, by jak najwięcej czasu spędzić w centrum handlowym i by zakupy budziły pozytywne skojarzenia – stąd odpowiedni dobór muzyki, a nawet rozpylanie przyjemnych zapachów. Trasa pokonywana przez kupujących powinna być jak najdłuższa, bo zwiększa to szansę na dokonanie nieplanowanych zakupów. Osobna kwestia to nadużywanie określenia „promocja”, które na oszczędnych działa jak magnes. W rzeczywistości cena produktu bywa wcześniej podnoszona, by przed świętami >wrócić do zwykłego poziomu, już pod szyldem promocji. Świadomość tego rodzaju zjawisk pomoże przyczynić się< do bardziej przemyślanych zakupów. Asertywność jest niezbędna, by wyjść ze sklepu tylko z zakupami, których faktycznie potrzebujemy.

Artykuł Rozsądne zakupy na co dzień i od święta pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Podczas codziennych wizyt w sklepach jesteśmy kuszeni przez specjalistów od marketingu – są to już nie tylko obniżki cen, ale bardziej przemyślane akcje. np. 3 w cenie 2. Okres świąteczny sprzyja intensyfikacji tego rodzaju promocji, dodatkowo przygotowanie rodzinnych uroczystości wymaga dokonania większych zakupów. Przedświąteczne szaleństwo zaczyna się wyjątkowo wcześnie, bo już w połowie listopada na półki trafiają charakterystyczne produkty. Sprawia to, że ulegając nastrojowi, chętniej wydajemy pieniądze. Dlatego warto bronić się przed rujnującym portfel wpływem strategii marketingowych i kierować się rozsądkiem.

Czas, miejsce i plan

Dużych zakupów dokonujemy najczęściej w popularnych sieciach handlowych – decydującym kryterium jest tutaj cena, znacznie niższa niż oferowana przez niewielkich sklepikarzy. Wybór centrum handlowego umożliwia także połączenie zakupów spożywczych z zakupem prezentów. W związku z tym należy przeznaczyć na nie o wiele więcej czasu – pośpiech będzie sprzyjał impulsywnym, nieprzemyślanym decyzjom, których będziemy żałować po powrocie do domu. Dlatego najmniej korzystną porą na zakupy jest popołudnie lub weekend, kiedy klientów jest najwięcej. Warto także kierować się opracowanym wcześniej planem, dzięki któremu unikniemy zakupu niepotrzebnych rzeczy.

Marketingowe sztuczki

Sposobów na przyciągnięcie klientów jest bardzo dużo i są one skrupulatnie wykorzystywane przez wielkopowierzchniowe sklepy. Klient jest zachęcany do tego, by jak najwięcej czasu spędzić w centrum handlowym i by zakupy budziły pozytywne skojarzenia – stąd odpowiedni dobór muzyki, a nawet rozpylanie przyjemnych zapachów. Trasa pokonywana przez kupujących powinna być jak najdłuższa, bo zwiększa to szansę na dokonanie nieplanowanych zakupów. Osobna kwestia to nadużywanie określenia „promocja”, które na oszczędnych działa jak magnes. W rzeczywistości cena produktu bywa wcześniej podnoszona, by przed świętami >wrócić do zwykłego poziomu, już pod szyldem promocji. Świadomość tego rodzaju zjawisk pomoże przyczynić się< do bardziej przemyślanych zakupów. Asertywność jest niezbędna, by wyjść ze sklepu tylko z zakupami, których faktycznie potrzebujemy.

Artykuł Rozsądne zakupy na co dzień i od święta pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/04/05/rozsadne-zakupy-na-co-dzien-i-od-swieta/feed/ 0
Właściwy szlafrok – jak go wybrać? https://jotte.com.pl/2024/03/26/wlasciwy-szlafrok-jak-go-wybrac/ https://jotte.com.pl/2024/03/26/wlasciwy-szlafrok-jak-go-wybrac/#respond Tue, 26 Mar 2024 13:33:38 +0000 https://jotte.com.pl/?p=159 Szlafrok jest jednym z najbardziej potrzebnych elementów garderoby. Staje się niezbędny kiedy słupek rtęci spada poniżej zera, a my chcemy się zrelaksować po wielogodzinnej pracy, czy też zagrzać się po kąpieli. Ciepły i miły szlafrok przyda się również w trakcie usypiania i karmienia malucha. Stanowią również doskonałą alternatywę dla ręczników, kiedy zostaniemy złapani przez burzę, czy podczas wizyty w spa. Szlafrok jest niewątpliwie inwestycją na lata, więc warto przemyśleć ten zakup. Właściwy materiał Jedną z kluczowych kwestii decydujących o doborze odpowiedniego szlafroka jest bez wątpienia materiał, z którego dany model jest uszyty. Oczywistą rzeczą jest, ze nie będziemy chcieli kupić cienkiego, jedwabnego szlafroka w środku mroźnej zimy, ani też grubego, wełnianego w środku upalnego lata. Jeżeli myślimy więc o ochronie przed zimnem powinniśmy wybrać materiał frotte, plusz lub polar. Materiały te doskonale otulają ciało, są miłe i miękkie w dotyku. Latem , w cieplejsze wieczory dobrym wyborem są szlafroku bawełniane, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami absorbującymi wodę. Godne polecenia są również te elementy garderoby wykonane z tiulu, satyny , czy jedwabiu. Elegancja, czy praktyczność Tak naprawdę, to na jaki model szlafroka się zdecydujemy, powinien mieć wpływ cel, w jakim będziemy go używać, to znaczy, czy chcemy wyglądać sexy, czy też zależy nam żeby była nam po prostu ciepło i wygodnie. Cienki i elegancki model przyda się nam na wakacje, czy podczas romantycznych chwil we dwoje. Nieco grubszy zaś, kiedy mamy zamiar korzystać z niego wyłącznie w domowym zaciszu, przy książce, telewizorze, czy słuchając ulubionej muzyki. Szlafroki różnią się również sposobem wykończenia, którym jest: kołnierz, szyty na dekolcie kaptur, dzięki któremu będzie nam ciepło, zwłaszcza po długiej kąpieli i myciem głowy. Dbaj o szlafrok Kiedy już zaopatrzymy się w nasz ukochany szlafrok, jak powinniśmy o niego zadbać? Podobnie jak pościel, czy ręczniki, szlafrok przed użyciem powinno się wyprać, by uzyskał odpowiednią chłonność i żeby wypłukać z materiału wszystkie substancje chemiczne. Tę cześć garderoby najlepiej jest wyprać w temperaturze sześćdziesięciu stopni używając łagodnych detergentów, by tkanina nie straciła swojej puszystości. Płyny do płukania mogą źle wpłynąć na tkaninę, więc najlepiej dodawać go w małych ilościach albo wcale.

Artykuł Właściwy szlafrok – jak go wybrać? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Szlafrok jest jednym z najbardziej potrzebnych elementów garderoby. Staje się niezbędny kiedy słupek rtęci spada poniżej zera, a my chcemy się zrelaksować po wielogodzinnej pracy, czy też zagrzać się po kąpieli. Ciepły i miły szlafrok przyda się również w trakcie usypiania i karmienia malucha. Stanowią również doskonałą alternatywę dla ręczników, kiedy zostaniemy złapani przez burzę, czy podczas wizyty w spa. Szlafrok jest niewątpliwie inwestycją na lata, więc warto przemyśleć ten zakup.

Właściwy materiał

Jedną z kluczowych kwestii decydujących o doborze odpowiedniego szlafroka jest bez wątpienia materiał, z którego dany model jest uszyty. Oczywistą rzeczą jest, ze nie będziemy chcieli kupić cienkiego, jedwabnego szlafroka w środku mroźnej zimy, ani też grubego, wełnianego w środku upalnego lata. Jeżeli myślimy więc o ochronie przed zimnem powinniśmy wybrać materiał frotte, plusz lub polar. Materiały te doskonale otulają ciało, są miłe i miękkie w dotyku. Latem , w cieplejsze wieczory dobrym wyborem są szlafroku bawełniane, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami absorbującymi wodę. Godne polecenia są również te elementy garderoby wykonane z tiulu, satyny , czy jedwabiu.

Elegancja, czy praktyczność

Tak naprawdę, to na jaki model szlafroka się zdecydujemy, powinien mieć wpływ cel, w jakim będziemy go używać, to znaczy, czy chcemy wyglądać sexy, czy też zależy nam żeby była nam po prostu ciepło i wygodnie. Cienki i elegancki model przyda się nam na wakacje, czy podczas romantycznych chwil we dwoje. Nieco grubszy zaś, kiedy mamy zamiar korzystać z niego wyłącznie w domowym zaciszu, przy książce, telewizorze, czy słuchając ulubionej muzyki. Szlafroki różnią się również sposobem wykończenia, którym jest: kołnierz, szyty na dekolcie kaptur, dzięki któremu będzie nam ciepło, zwłaszcza po długiej kąpieli i myciem głowy.

Dbaj o szlafrok

Kiedy już zaopatrzymy się w nasz ukochany szlafrok, jak powinniśmy o niego zadbać? Podobnie jak pościel, czy ręczniki, szlafrok przed użyciem powinno się wyprać, by uzyskał odpowiednią chłonność i żeby wypłukać z materiału wszystkie substancje chemiczne. Tę cześć garderoby najlepiej jest wyprać w temperaturze sześćdziesięciu stopni używając łagodnych detergentów, by tkanina nie straciła swojej puszystości. Płyny do płukania mogą źle wpłynąć na tkaninę, więc najlepiej dodawać go w małych ilościach albo wcale.

Artykuł Właściwy szlafrok – jak go wybrać? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/03/26/wlasciwy-szlafrok-jak-go-wybrac/feed/ 0
4 podstawowe reguły jak zaoszczędzić na zakupach https://jotte.com.pl/2024/03/22/4-podstawowe-reguly-jak-zaoszczedzic-na-zakupach/ https://jotte.com.pl/2024/03/22/4-podstawowe-reguly-jak-zaoszczedzic-na-zakupach/#respond Fri, 22 Mar 2024 13:06:01 +0000 https://jotte.com.pl/?p=222 Jak wykazują sondaże, obecnie ludzie wydają za dużo pieniędzy na zakupy spożywcze. Kolorowe witryny nas kuszą, zapach świeżo wypieczonego chleba i kurczaka z rusztu nie daje przejść spokojnie, a ciągłe zmiany wystroju w sklepie każą przejść cały obiekt od nowa w poszukiwaniu mleka. A to tylko kilka sztuczek, które stosowane przez właścicieli sklepów mają nakłonić nas do większych zakupów. W tym artykule postaram się przedstawić wam kilka prostych porad jak zacząć robić mądre i w efekcie tańsze zakupy. Rób zakupy o odpowiedniej porze Przede wszystkim nie wychodź do sklepu na zakupy w momencie w którym jesteś głodny, dlaczego? Badania udowadniają, że osobom, które robią zakupy z uczuciem głodu ciężej myśli się racjonalnie o jedzeniu, a co za tym idzie podczas zakupów kupują więcej niepotrzebnych produktów, szybkich przekąsek i słodyczy. Dobrą więc metodą jest wychodzenie do sklepu po posiłku, lub przekąsce, wtedy zwiększamy prawdopodobieństwo na to, że kupimy wyłącznie niezbędne rzeczy. Zrób dziennik wydatków Przez jeden miesiąc skrupulatnie i bez wyjątków zapisuj wszystko co kupujesz i na co wydajesz pieniądze. Po miesiącu przeanalizuj swój zeszyt, zrób zestawienia na jakie, lub jakiego rodzaju produkty wydajesz pieniądze. Dzięki takiej wiedzy łatwiej będzie Ci uświadomić sobie jak gospodarujesz pieniędzmi oraz zauważyć niepotrzebne wydatki, które mogłabyś wyeliminować ze swoich zakupów. Nie kupuj na zapas Nie rób ogromnych zakupów, jakby właśnie miała nastąpić co najmniej Apokalipsa zombie. Najczęściej nadwyżka produktów, które kupimy zaczyna się psuć nim zdążymy ją zużyć, dlatego rób zakupy bieżące. Taka strategia będzie sprzyjać również nie marnowaniu jedzenia, którego Polacy, według badań marnują cztery miliony ton< rocznie. Im mniej kupujesz, tym łatwiej zużyć wszystko. Nie znaczy to że masz jeść 3 produkty na krzyż, znaczy to że niewielkie ilości produktów zużywane na bieżąco będą korzystniejsze dla Twojego portfela i dla środowiska, a jedzenie które kupujesz dalej może być różnorodne. Rób listy To złota zasada udanych zakupów. Rób w domu listy, na bieżąco wpisując wyłącznie te produkty, których będziesz potrzebować, a następnie w sklepie kupuj tylko te produkty. Pomoże Ci to uniknąć sytuacji typu „no nie wiem czy to mam, ale na pewno się przyda” – ty będziesz wiedzieć.

Artykuł 4 podstawowe reguły jak zaoszczędzić na zakupach pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Jak wykazują sondaże, obecnie ludzie wydają za dużo pieniędzy na zakupy spożywcze. Kolorowe witryny nas kuszą, zapach świeżo wypieczonego chleba i kurczaka z rusztu nie daje przejść spokojnie, a ciągłe zmiany wystroju w sklepie każą przejść cały obiekt od nowa w poszukiwaniu mleka. A to tylko kilka sztuczek, które stosowane przez właścicieli sklepów mają nakłonić nas do większych zakupów. W tym artykule postaram się przedstawić wam kilka prostych porad jak zacząć robić mądre i w efekcie tańsze zakupy.

Rób zakupy o odpowiedniej porze

Przede wszystkim nie wychodź do sklepu na zakupy w momencie w którym jesteś głodny, dlaczego? Badania udowadniają, że osobom, które robią zakupy z uczuciem głodu ciężej myśli się racjonalnie o jedzeniu, a co za tym idzie podczas zakupów kupują więcej niepotrzebnych produktów, szybkich przekąsek i słodyczy. Dobrą więc metodą jest wychodzenie do sklepu po posiłku, lub przekąsce, wtedy zwiększamy prawdopodobieństwo na to, że kupimy wyłącznie niezbędne rzeczy.

Zrób dziennik wydatków

Przez jeden miesiąc skrupulatnie i bez wyjątków zapisuj wszystko co kupujesz i na co wydajesz pieniądze. Po miesiącu przeanalizuj swój zeszyt, zrób zestawienia na jakie, lub jakiego rodzaju produkty wydajesz pieniądze. Dzięki takiej wiedzy łatwiej będzie Ci uświadomić sobie jak gospodarujesz pieniędzmi oraz zauważyć niepotrzebne wydatki, które mogłabyś wyeliminować ze swoich zakupów.

Nie kupuj na zapas

Nie rób ogromnych zakupów, jakby właśnie miała nastąpić co najmniej Apokalipsa zombie. Najczęściej nadwyżka produktów, które kupimy zaczyna się psuć nim zdążymy ją zużyć, dlatego rób zakupy bieżące. Taka strategia będzie sprzyjać również nie marnowaniu jedzenia, którego Polacy, według badań marnują cztery miliony ton< rocznie. Im mniej kupujesz, tym łatwiej zużyć wszystko. Nie znaczy to że masz jeść 3 produkty na krzyż, znaczy to że niewielkie ilości produktów zużywane na bieżąco będą korzystniejsze dla Twojego portfela i dla środowiska, a jedzenie które kupujesz dalej może być różnorodne.

Rób listy

To złota zasada udanych zakupów. Rób w domu listy, na bieżąco wpisując wyłącznie te produkty, których będziesz potrzebować, a następnie w sklepie kupuj tylko te produkty. Pomoże Ci to uniknąć sytuacji typu „no nie wiem czy to mam, ale na pewno się przyda” – ty będziesz wiedzieć.

Artykuł 4 podstawowe reguły jak zaoszczędzić na zakupach pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/03/22/4-podstawowe-reguly-jak-zaoszczedzic-na-zakupach/feed/ 0
Jak należy dobrać bieliznę do sukni ślubnej? https://jotte.com.pl/2024/03/12/jak-nalezy-dobrac-bielizne-do-sukni-slubnej/ https://jotte.com.pl/2024/03/12/jak-nalezy-dobrac-bielizne-do-sukni-slubnej/#respond Tue, 12 Mar 2024 10:32:23 +0000 https://jotte.com.pl/?p=148 Trzeba przyznać, że jest więcej niż pewne, że bielizny ślubnej nie zobaczy nikt oprócz świeżo poślubionego małżonka. Nawet on nie powinien oglądać jej zbyt długo… jednak nie oznacza to, że decyzję o tym, jaka powinna być można podjąć na dzień przed Tym Wielkim Dniem. Poza tym nie oznacza to również, że można zepchnąć jej rolę na margines, bo mówi się przecież, że to sukienka jest najważniejsza. Dodatkowo nie można dopuścić do tego, aby goście (lub zebrani gapie), którzy podczas ceremonii ślubnej będą mieli mnóstwo czasu na wnikliwą obserwację, dostrzegli choć jeden mankament w wyglądzie panny młodej! Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jaka dobrać bieliznę do sukni ślubnej panny młodej, aby podkreślić atuty oraz czuć się komfortowo w tym dniu. Przeczytaj go koniecznie! Bielizna do sukni ślubnej – krok pierwszy Zacznijmy od tego, że podstawowa zasada, o jakiej powinna pamiętać każda panna młoda to kolejność zakupów: najpierw sukienka, później bielizna! Chodzi oto, że niezwykle ważny jest bowiem fason sukni, jej kolor, tkanin. Poza tym na przymiarkę sukni należy przyodziać się już w bieliznę ślubną. Bielizna na ślub – krok drugi Warto wspomnieć także o tym, że firmy specjalizujące się w projektowaniu i szyciu bielizny mają szerokie pole do popisu i prześcigają się w pomysłach, aby spełnić oczekiwania klientek. Jednak oczekiwań jest tak dużo, jak dużo panien młodych, sukni ślubnych i sylwetek. Bielizna do sukni ślubnej – krok trzeci Przede wszystkim, jeśli panna młoda zdecyduje się założyć sukienkę z odkrytymi ramionami lub głębokim dekoltem, to powinna wybrać biustonosz nie posiadający ramiączek, koniecznie z silikonowymi wstawkami, które umożliwią utrzymanie biustonosza na właściwym miejscu. Bielizna do sukni ślubnej – krok czwarty Generalnie rzecz ujmując suknia z głębokim wycięciem na plecach jest z jednej strony niesamowicie kobieca i elegancka, ale z drugiej strony prawdziwe wyzwanie stanowi wybranie odpowiedniego biustonosza, przecież nie chodzi o to, aby goście oglądali stanik panny młodej w całej okazałości. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla tego typu sukienek są biustonosze przyklejane do ciała. Bielizna do sukni ślubnej – krok piąty Trzeba przyznać, że bardzo kobieca i podkreślająca kobiece kształty jest suknia, której fason przypomina rybkę. Chodzi oto, że dopasowana do ciała suknia wymaga odpowiedniej bielizny. Natomiast bezszwowy biustonosz typu push-up lub delikatny gładki gorset sprawią, że dekolt będzie wyglądał rewelacyjnie! Zdecydowanie przy tym fasonie sukni ślubnej warto też pomyśleć o bieliźnie wyszczuplającej, gdyż nie ma tu miejsca na żadne niechciane fałdki

Artykuł Jak należy dobrać bieliznę do sukni ślubnej? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Trzeba przyznać, że jest więcej niż pewne, że bielizny ślubnej nie zobaczy nikt oprócz świeżo poślubionego małżonka. Nawet on nie powinien oglądać jej zbyt długo… jednak nie oznacza to, że decyzję o tym, jaka powinna być można podjąć na dzień przed Tym Wielkim Dniem. Poza tym nie oznacza to również, że można zepchnąć jej rolę na margines, bo mówi się przecież, że to sukienka jest najważniejsza. Dodatkowo nie można dopuścić do tego, aby goście (lub zebrani gapie), którzy podczas ceremonii ślubnej będą mieli mnóstwo czasu na wnikliwą obserwację, dostrzegli choć jeden mankament w wyglądzie panny młodej! Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jaka dobrać bieliznę do sukni ślubnej panny młodej, aby podkreślić atuty oraz czuć się komfortowo w tym dniu. Przeczytaj go koniecznie!

Bielizna do sukni ślubnej – krok pierwszy

Zacznijmy od tego, że podstawowa zasada, o jakiej powinna pamiętać każda panna młoda to kolejność zakupów: najpierw sukienka, później bielizna! Chodzi oto, że niezwykle ważny jest bowiem fason sukni, jej kolor, tkanin. Poza tym na przymiarkę sukni należy przyodziać się już w bieliznę ślubną.

Bielizna na ślub – krok drugi

Warto wspomnieć także o tym, że firmy specjalizujące się w projektowaniu i szyciu bielizny mają szerokie pole do popisu i prześcigają się w pomysłach, aby spełnić oczekiwania klientek. Jednak oczekiwań jest tak dużo, jak dużo panien młodych, sukni ślubnych i sylwetek.

Bielizna do sukni ślubnej – krok trzeci

Przede wszystkim, jeśli panna młoda zdecyduje się założyć sukienkę z odkrytymi ramionami lub głębokim dekoltem, to powinna wybrać biustonosz nie posiadający ramiączek, koniecznie z silikonowymi wstawkami, które umożliwią utrzymanie biustonosza na właściwym miejscu.

Bielizna do sukni ślubnej – krok czwarty

Generalnie rzecz ujmując suknia z głębokim wycięciem na plecach jest z jednej strony niesamowicie kobieca i elegancka, ale z drugiej strony prawdziwe wyzwanie stanowi wybranie odpowiedniego biustonosza, przecież nie chodzi o to, aby goście oglądali stanik panny młodej w całej okazałości. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla tego typu sukienek są biustonosze przyklejane do ciała.

Bielizna do sukni ślubnej – krok piąty

Trzeba przyznać, że bardzo kobieca i podkreślająca kobiece kształty jest suknia, której fason przypomina rybkę. Chodzi oto, że dopasowana do ciała suknia wymaga odpowiedniej bielizny. Natomiast bezszwowy biustonosz typu push-up lub delikatny gładki gorset sprawią, że dekolt będzie wyglądał rewelacyjnie! Zdecydowanie przy tym fasonie sukni ślubnej warto też pomyśleć o bieliźnie wyszczuplającej, gdyż nie ma tu miejsca na żadne niechciane fałdki

Artykuł Jak należy dobrać bieliznę do sukni ślubnej? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/03/12/jak-nalezy-dobrac-bielizne-do-sukni-slubnej/feed/ 0
Główne zasady jak sprawnie i dobrze kupować ubrania https://jotte.com.pl/2024/03/08/glowne-zasady-jak-sprawnie-i-dobrze-kupowac-ubrania/ https://jotte.com.pl/2024/03/08/glowne-zasady-jak-sprawnie-i-dobrze-kupowac-ubrania/#respond Fri, 08 Mar 2024 12:32:23 +0000 https://jotte.com.pl/?p=212 Niektóre z nas uwielbiają zakupy, a niektóre z nas to męczy. Męczy nas przede wszystkim za duży wybór, zbyt duże tłumy w galeriach i sklepach, ubrania w tym samym stylu w większości sklepów. Jeśli już dokonamy zakupu o części ubrań zapominamy lub chodzimy w nich tylko kilka razy w roku. Jak zatem sprawnie dokonywać zakupów i to dobrej jakości? Przede wszystkim – lista Podstawą zakupów jest lista. By ją sporządzić najlepiej wyrzucić wszystko z szaf i uporządkować. Warto< pozbyć się niepotrzebnych ciuchów. Można przyjąć zasadę, że jeśli w ciągu 1 roku – 2 lat nie ubraliśmy danej rzeczy to już jej nie ubierzemy – warto ją zatem komuś oddać lub sprzedać. Lista powinna zawierać ubrania, których brakuje w naszej szafie, a które potrzebne są nam na co dzień. Nie róbmy listy ubrań, które nie są nam potrzebne tylko mamy zachciankę by je kupić. Kupujmy praktycznie. Dobór koloru Określenie koloru oraz detali, które lubimy i których nie lubimy w odzieży znacznie ułatwi zakupy. Rozglądając się po sklepie szukasz wtedy rzeczy o określonym kolorze i określonego typu. Poza tym warto kupić kilka uniwersalnych ubrań podkreślających urodę i dobrać do nich dodatki, niż kupić ubrania, które będą pasować do niewielu ubrań w naszej szafie. Odpowiedni rozmiar Nie kupujmy rzeczy za małych, za bardzo obciskających, ani zbyt dużych, chyba że są to ubrania oversize. Zarówno rzeczy za małe, jak i za duże dodają kilogramów. Najlepiej zrobić sobie zdjęcie lub poprosić kogoś o opinię na temat dopasowania ubrania do naszej figury. Nie wiesz, gdzie kupić ubrania na nowy sezon? Tworzenie zestawów z ubrań Posiadane ubrania warto łączyć w zestawy. Kupując nowe także trzeba myśleć do czego nowy ciuch będzie pasował. Jeśli nie znajdziemy dużo takich ubrań może warto zrezygnować z jego zakupu. Dobrze, gdy daną rzecz jest się w stanie dopasować do kilku z szafy, np. bluzkę do spodni zarówno na sportowo i elegancko, do spódnicy, marynarkę do jeansów, czy spódnicy itp. Jakościowy materiał Zwróć na niego uwagę przed dokonaniem zakupu. Sweter lepszy będzie wełniany niż z materiałów syntetycznych. Ogólnie materiały naturalne są bardziej wytrzymałe i lepszej jakości, niż syntetyki. Warto o tym pomyśleć. Zrób zdjęcie Jeśli na zakupy wybrałyśmy się same warto zrobić sobie zdjęcie w przymierzalni w danym ubraniu lub poradzić sprzedawczyni. Zdjęcie pozwoli na zobaczenie siebie z innej perspektywy. Poza tym przy okazji możemy się pochwalić nowym nabytkiem.

Artykuł Główne zasady jak sprawnie i dobrze kupować ubrania pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Niektóre z nas uwielbiają zakupy, a niektóre z nas to męczy. Męczy nas przede wszystkim za duży wybór, zbyt duże tłumy w galeriach i sklepach, ubrania w tym samym stylu w większości sklepów. Jeśli już dokonamy zakupu o części ubrań zapominamy lub chodzimy w nich tylko kilka razy w roku. Jak zatem sprawnie dokonywać zakupów i to dobrej jakości?

Przede wszystkim – lista

Podstawą zakupów jest lista. By ją sporządzić najlepiej wyrzucić wszystko z szaf i uporządkować. Warto< pozbyć się niepotrzebnych ciuchów. Można przyjąć zasadę, że jeśli w ciągu 1 roku – 2 lat nie ubraliśmy danej rzeczy to już jej nie ubierzemy – warto ją zatem komuś oddać lub sprzedać. Lista powinna zawierać ubrania, których brakuje w naszej szafie, a które potrzebne są nam na co dzień. Nie róbmy listy ubrań, które nie są nam potrzebne tylko mamy zachciankę by je kupić. Kupujmy praktycznie.

Dobór koloru

Określenie koloru oraz detali, które lubimy i których nie lubimy w odzieży znacznie ułatwi zakupy. Rozglądając się po sklepie szukasz wtedy rzeczy o określonym kolorze i określonego typu. Poza tym warto kupić kilka uniwersalnych ubrań podkreślających urodę i dobrać do nich dodatki, niż kupić ubrania, które będą pasować do niewielu ubrań w naszej szafie.

Odpowiedni rozmiar

Nie kupujmy rzeczy za małych, za bardzo obciskających, ani zbyt dużych, chyba że są to ubrania oversize. Zarówno rzeczy za małe, jak i za duże dodają kilogramów. Najlepiej zrobić sobie zdjęcie lub poprosić kogoś o opinię na temat dopasowania ubrania do naszej figury. Nie wiesz, gdzie kupić ubrania na nowy sezon?

Tworzenie zestawów z ubrań

Posiadane ubrania warto łączyć w zestawy. Kupując nowe także trzeba myśleć do czego nowy ciuch będzie pasował. Jeśli nie znajdziemy dużo takich ubrań może warto zrezygnować z jego zakupu. Dobrze, gdy daną rzecz jest się w stanie dopasować do kilku z szafy, np. bluzkę do spodni zarówno na sportowo i elegancko, do spódnicy, marynarkę do jeansów, czy spódnicy itp.

Jakościowy materiał

Zwróć na niego uwagę przed dokonaniem zakupu. Sweter lepszy będzie wełniany niż z materiałów syntetycznych. Ogólnie materiały naturalne są bardziej wytrzymałe i lepszej jakości, niż syntetyki. Warto o tym pomyśleć.

Zrób zdjęcie

Jeśli na zakupy wybrałyśmy się same warto zrobić sobie zdjęcie w przymierzalni w danym ubraniu lub poradzić sprzedawczyni. Zdjęcie pozwoli na zobaczenie siebie z innej perspektywy. Poza tym przy okazji możemy się pochwalić nowym nabytkiem.

Artykuł Główne zasady jak sprawnie i dobrze kupować ubrania pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/03/08/glowne-zasady-jak-sprawnie-i-dobrze-kupowac-ubrania/feed/ 0
Koszula nocna na każdą okazję https://jotte.com.pl/2024/02/27/koszula-nocna-na-kazda-okazje/ https://jotte.com.pl/2024/02/27/koszula-nocna-na-kazda-okazje/#respond Tue, 27 Feb 2024 13:25:22 +0000 https://jotte.com.pl/?p=156 Każda z nas przy zasypianiu pragnie odczuwać wygodę, ciepło i błogostan. Dzięki temu nasz sen jest spokojny, a my wstajemy wypoczęte. Z tego względu producenci koszul i pidżam zwracają szczególną uwagę na materiały z jakich są one wykonane. Z badań wynika, że kobiety częściej wybierają koszule niż pidżamy ze spodniami. Jak zatem wybrać idealną? Materiał Przy wyborze odzieży do spania materiał jest niezmiernie ważny. Nie może on drapać, uszkadzać skóry, ani uczulać, gdyż nie będzie spełniał swojej funkcji. Dzięki materiałom dobrej jakości unikniesz tego problemu. Jaki materiał będzie najlepszy? W zależności od preferencji może być to bawełna, wiskoza lub satyna. Bawełna jest naturalna, polecana alergikom i osobom o wrażliwej skórze, ze skłonnościami do podrażnień. Jest wygodna, dobrze się pierze. Występują w wielu kolorach i wzorach. Koszulki wykonane z wiskozy są zbliżone w dotyku do bawełny, jest to jednak materiał wykonany z włókna sztucznego. Materiał charakteryzuje się połyskiem i dużą wytrzymałością. Satyna z kolei jest wytrzymała i odporna na zaciągnięcia, ale tylko ta wysokiej jakości. Słabej jakości satyna będzie się zaciągać, mogą być także problemy z wywabianiem plam. Koszule z satyny są zmysłowe, eleganckie, często towarzyszy im koronka, czy tiul. Idealny krój To, jak prezentujemy się w danej koszulce nocnej zależy w dużej mierze od jej kroju. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy kupujemy sukienkę. Jeśli chcemy wyeksponować biust powinniśmy wybrać koszulkę w wyciętym dekoltem w kształcie litery „V”. Taki krój mogą nosić kobiety z każdym rozmiarem biustu. Dekolt zaokrąglony sprawi, że będziemy wyglądać delikatnie. Szczególnie polecany kobietom o szerokich biodrach – zrównoważy sylwetkę. Drugi dylemat to długość koszulki: krótka, przed kolano, czy za kolano? Krótka koszulka eksponuje nogi i je wysmukla kładąc równocześnie akcent na linię bioder. Koszula za kolano zasłoni mankamenty urody, tj. masywne uda. Szczególne okazje Oczywiście można w swojej szafie posiadać zwykła, wygodną koszulę z bawełny ze uroczym wzorem w misie, ale także zachować na szczególne okazje koszulki wyrafinowane, eleganckie. Te ostatnie będą idealne na rocznice, wyjazdy, walentynki lub urodziny.

Artykuł Koszula nocna na każdą okazję pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Każda z nas przy zasypianiu pragnie odczuwać wygodę, ciepło i błogostan. Dzięki temu nasz sen jest spokojny, a my wstajemy wypoczęte. Z tego względu producenci koszul i pidżam zwracają szczególną uwagę na materiały z jakich są one wykonane. Z badań wynika, że kobiety częściej wybierają koszule niż pidżamy ze spodniami. Jak zatem wybrać idealną?

Materiał

Przy wyborze odzieży do spania materiał jest niezmiernie ważny. Nie może on drapać, uszkadzać skóry, ani uczulać, gdyż nie będzie spełniał swojej funkcji. Dzięki materiałom dobrej jakości unikniesz tego problemu. Jaki materiał będzie najlepszy? W zależności od preferencji może być to bawełna, wiskoza lub satyna. Bawełna jest naturalna, polecana alergikom i osobom o wrażliwej skórze, ze skłonnościami do podrażnień. Jest wygodna, dobrze się pierze. Występują w wielu kolorach i wzorach. Koszulki wykonane z wiskozy są zbliżone w dotyku do bawełny, jest to jednak materiał wykonany z włókna sztucznego. Materiał charakteryzuje się połyskiem i dużą wytrzymałością. Satyna z kolei jest wytrzymała i odporna na zaciągnięcia, ale tylko ta wysokiej jakości. Słabej jakości satyna będzie się zaciągać, mogą być także problemy z wywabianiem plam. Koszule z satyny są zmysłowe, eleganckie, często towarzyszy im koronka, czy tiul.

Idealny krój

To, jak prezentujemy się w danej koszulce nocnej zależy w dużej mierze od jej kroju. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy kupujemy sukienkę. Jeśli chcemy wyeksponować biust powinniśmy wybrać koszulkę w wyciętym dekoltem w kształcie litery „V”. Taki krój mogą nosić kobiety z każdym rozmiarem biustu. Dekolt zaokrąglony sprawi, że będziemy wyglądać delikatnie. Szczególnie polecany kobietom o szerokich biodrach – zrównoważy sylwetkę. Drugi dylemat to długość koszulki: krótka, przed kolano, czy za kolano? Krótka koszulka eksponuje nogi i je wysmukla kładąc równocześnie akcent na linię bioder. Koszula za kolano zasłoni mankamenty urody, tj. masywne uda.

Szczególne okazje

Oczywiście można w swojej szafie posiadać zwykła, wygodną koszulę z bawełny ze uroczym wzorem w misie, ale także zachować na szczególne okazje koszulki wyrafinowane, eleganckie. Te ostatnie będą idealne na rocznice, wyjazdy, walentynki lub urodziny.

Artykuł Koszula nocna na każdą okazję pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/02/27/koszula-nocna-na-kazda-okazje/feed/ 0
Biustonosz do karmienia – jak dobrać? https://jotte.com.pl/2024/02/13/biustonosz-do-karmienia/ https://jotte.com.pl/2024/02/13/biustonosz-do-karmienia/#respond Tue, 13 Feb 2024 08:38:04 +0000 https://jotte.com.pl/?p=164 Prawidłowo dobrany biustonosz musi podtrzymywać piersi, nie tylko w czasie ciąży i karmienia. Powinien być ściśle dopasowany pod biustem i mieć odpowiednie miseczki, które nie spłaszczają, ani nie ściskają piersi. Jak rozpoznać, że biustonosz jest źle dopasowany? Kiedy piersi wydają się obwisłe lub na ubraniu odznaczają się uwypuklenia. To, jak będzie wyglądał biust po zakończeniu kamienia, zależy os tego, czy w czasie ciąży piersi były dobrze podtrzymywane. Jak wybrać najlepszy biustonosz? Zmiany w rozmiarze biustu Zmiany w wielkości piersi mogą pojawić się dopiero około czwartego miesiąca ciąży, natomiast w większości przypadków powiększające się piersi są pierwszymi oznakami błogosławionego stanu. Przed czym należy się bronić? Przed kupowaniem biustonoszy na zapas. Najlepszym rozwiązaniem jest obserwowanie zmian biustu i reagowanie na bieżąco. W bardzo łatwy sposób można poradzić sobie z powiększającym się obwodem pod piersiami – wystarczy zaopatrzyć się w przedłużkę do staników lub zapinać go na dalsze haftki. Stanik na miarę karmienia Biustonosz do karmienia najlepiej kupić tuż przed porodem, dlatego, że przyda się już w szpitalu. Wybierając biustonosz tuż przed porodem, powinno się od aktualnego obwodu pod biustem odjąć ok. 10 cm, ponieważ obwód zmniejszy się po porodzie. Jeżeli mama nie przytyła w czasie ciąży ponad normę, może wybrać obwód sprzed ciąży. Jeśli chodzi o miseczkę – powinna być o rozmiar większa od tej, którą nosi się w końcówce ciąży. W okresie poporodowym laktacja dopiero się normuje, a piersi zmieniają swoją wielkość kilka razy na dobę, w zależności od tego, czy są po karmieniu, czy też nie. Na początek najlepiej wybrać stanik bez fiszbin, ponieważ fiszbiny mogą uwierać, a tym samym powodować dyskomfort. Miękki biustonosz przyda się również do spania – umożliwia noszenie wkładek laktacyjnych, które chronią łóżko i ubranie przed zalaniem mlekiem z piersi. Bez stanika skóra piersi bardziej się naciąga, co może powodować nieestetyczne rozstępy. Wygląd, a wygoda Główną cechą biustonosza do karmienia jest odpinana klapka, umożliwiająca swobodne przystawienie dziecka do piersi bez zdejmowania bielizny. Przed zakupem należy sprawdzić, czy zapięcie da się łatwo odpiąć i zapiąć jedną ręką. Warto również przejrzeć się w lustrze, czy po odpięciu klapki widać całą piersi, czy istnieje pas zabezpieczający przed wypadnięciem brodawki. Jaki kolor biustonosz wybrać? Najlepiej będą to kolory jasne i ciemne na zmianę. Warto wybrać materiał, który szybko schnie.

Artykuł Biustonosz do karmienia – jak dobrać? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Prawidłowo dobrany biustonosz musi podtrzymywać piersi, nie tylko w czasie ciąży i karmienia. Powinien być ściśle dopasowany pod biustem i mieć odpowiednie miseczki, które nie spłaszczają, ani nie ściskają piersi. Jak rozpoznać, że biustonosz jest źle dopasowany? Kiedy piersi wydają się obwisłe lub na ubraniu odznaczają się uwypuklenia. To, jak będzie wyglądał biust po zakończeniu kamienia, zależy os tego, czy w czasie ciąży piersi były dobrze podtrzymywane. Jak wybrać najlepszy biustonosz?

Zmiany w rozmiarze biustu

Zmiany w wielkości piersi mogą pojawić się dopiero około czwartego miesiąca ciąży, natomiast w większości przypadków powiększające się piersi są pierwszymi oznakami błogosławionego stanu. Przed czym należy się bronić? Przed kupowaniem biustonoszy na zapas. Najlepszym rozwiązaniem jest obserwowanie zmian biustu i reagowanie na bieżąco. W bardzo łatwy sposób można poradzić sobie z powiększającym się obwodem pod piersiami – wystarczy zaopatrzyć się w przedłużkę do staników lub zapinać go na dalsze haftki.

Stanik na miarę karmienia

Biustonosz do karmienia najlepiej kupić tuż przed porodem, dlatego, że przyda się już w szpitalu. Wybierając biustonosz tuż przed porodem, powinno się od aktualnego obwodu pod biustem odjąć ok. 10 cm, ponieważ obwód zmniejszy się po porodzie. Jeżeli mama nie przytyła w czasie ciąży ponad normę, może wybrać obwód sprzed ciąży. Jeśli chodzi o miseczkę – powinna być o rozmiar większa od tej, którą nosi się w końcówce ciąży. W okresie poporodowym laktacja dopiero się normuje, a piersi zmieniają swoją wielkość kilka razy na dobę, w zależności od tego, czy są po karmieniu, czy też nie. Na początek najlepiej wybrać stanik bez fiszbin, ponieważ fiszbiny mogą uwierać, a tym samym powodować dyskomfort. Miękki biustonosz przyda się również do spania – umożliwia noszenie wkładek laktacyjnych, które chronią łóżko i ubranie przed zalaniem mlekiem z piersi. Bez stanika skóra piersi bardziej się naciąga, co może powodować nieestetyczne rozstępy.

Wygląd, a wygoda

Główną cechą biustonosza do karmienia jest odpinana klapka, umożliwiająca swobodne przystawienie dziecka do piersi bez zdejmowania bielizny. Przed zakupem należy sprawdzić, czy zapięcie da się łatwo odpiąć i zapiąć jedną ręką. Warto również przejrzeć się w lustrze, czy po odpięciu klapki widać całą piersi, czy istnieje pas zabezpieczający przed wypadnięciem brodawki. Jaki kolor biustonosz wybrać? Najlepiej będą to kolory jasne i ciemne na zmianę. Warto wybrać materiał, który szybko schnie.

Artykuł Biustonosz do karmienia – jak dobrać? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
https://jotte.com.pl/2024/02/13/biustonosz-do-karmienia/feed/ 0
Jak wybrać bieliznę dla kobiety? https://jotte.com.pl/2024/01/23/jak-wybrac-bielizne-dla-kobiety/ https://jotte.com.pl/2024/01/23/jak-wybrac-bielizne-dla-kobiety/#respond Tue, 23 Jan 2024 10:34:52 +0000 https://jotte.com.pl/?p=181 Bielizna to jeden z lepszych pomysłów dla kobiety zarówno jako na prezent, jak i w celu urozmaicenia waszego życia erotycznego. Jak jednak dobrać dobrze bieliznę, skoro nawet kobiety mają czasem z tym niemały problem? O to kilka prostych pomysłów, które jak mamy nadzieję nieco pomogą Ci w tym niełatwym zadaniu. Możesz kupić trzy rodzaje bielizny dla kobiety. Po pierwsze bieliznę bezpieczną – gdy za wcześnie na bieliznę erotyczną, lub gdy ten typ kobiety takiej bielizny nie lubi ale lubi kusić – komplet bezpieczny będzie idealny. Kolejny to bielizna standardowa – dla kobiet co do których nie mamy pewności jak zareagują na nieco bardziej seksowną bieliznę – taki komplet będzie piękny, nie wyzywający ale raczej delikatny. I ostatni rodzaj bielizny to ten najbardziej wymarzony – seksowny – to bielizna erotyczna, nieco wyuzdana i seksowna. Bielizna bezpieczna Nie znasz swojej dziewczyny jeszcze na tyle by móc kupić jej mocno erotyczny zestaw bielizny, lub Twoja dziewczyna nie chce bielizny erotycznej? Dobrze sprawdzą się tu takie rzeczy jak gorset, bielizna koronkowa i prześwitująca, lub satynowa. Jeśli czujesz się zagubiony w sklepie możesz też kupić kartę prezentową, dzięki której kobieta sama sprawi sobie wymarzony komplet. Możecie pójść wtedy na zakupy razem. Bielizna standardowa Kupując taki zestaw zacznij od wyboru stanika. Najlepiej pod nieobecność ukochanej pogrzeb w jej szufladzie z bielizną i porównaj ze sobą kilka biustonoszy. Z tyłu na metce zobaczysz liczbę i literę, np. 80C. Zapisz je sobie gdzieś – to to czego właśnie szukaliśmy. Cyfry odpowiadają obwodowi pod biustem, litera natomiast oznacza wielkość miseczki. Wybierz rozmiar, który najczęściej się powtarza albo ten z biustonosza który lubi najbardziej. To samo zrób z rozmiarem majtek, tam będzie łatwiej bo znajdziesz najprawdopodobniej jedno oznaczenia literką np. M, lub jedno oznaczenie liczbą np. 36. Jak to już będziesz miał z resztą pomoże Ci obsługa w butiku z bielizną.

Artykuł Jak wybrać bieliznę dla kobiety? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]>
Bielizna to jeden z lepszych pomysłów dla kobiety zarówno jako na prezent, jak i w celu urozmaicenia waszego życia erotycznego. Jak jednak dobrać dobrze bieliznę, skoro nawet kobiety mają czasem z tym niemały problem? O to kilka prostych pomysłów, które jak mamy nadzieję nieco pomogą Ci w tym niełatwym zadaniu.

Możesz kupić trzy rodzaje bielizny dla kobiety. Po pierwsze bieliznę bezpieczną – gdy za wcześnie na bieliznę erotyczną, lub gdy ten typ kobiety takiej bielizny nie lubi ale lubi kusić – komplet bezpieczny będzie idealny. Kolejny to bielizna standardowa – dla kobiet co do których nie mamy pewności jak zareagują na nieco bardziej seksowną bieliznę – taki komplet będzie piękny, nie wyzywający ale raczej delikatny. I ostatni rodzaj bielizny to ten najbardziej wymarzony – seksowny – to bielizna erotyczna, nieco wyuzdana i seksowna.

Bielizna bezpieczna

Nie znasz swojej dziewczyny jeszcze na tyle by móc kupić jej mocno erotyczny zestaw bielizny, lub Twoja dziewczyna nie chce bielizny erotycznej? Dobrze sprawdzą się tu takie rzeczy jak gorset, bielizna koronkowa i prześwitująca, lub satynowa. Jeśli czujesz się zagubiony w sklepie możesz też kupić kartę prezentową, dzięki której kobieta sama sprawi sobie wymarzony komplet. Możecie pójść wtedy na zakupy razem.

Bielizna standardowa

Kupując taki zestaw zacznij od wyboru stanika. Najlepiej pod nieobecność ukochanej pogrzeb w jej szufladzie z bielizną i porównaj ze sobą kilka biustonoszy. Z tyłu na metce zobaczysz liczbę i literę, np. 80C. Zapisz je sobie gdzieś – to to czego właśnie szukaliśmy. Cyfry odpowiadają obwodowi pod biustem, litera natomiast oznacza wielkość miseczki. Wybierz rozmiar, który najczęściej się powtarza albo ten z biustonosza który lubi najbardziej. To samo zrób z rozmiarem majtek, tam będzie łatwiej bo znajdziesz najprawdopodobniej jedno oznaczenia literką np. M, lub jedno oznaczenie liczbą np. 36. Jak to już będziesz miał z resztą pomoże Ci obsługa w butiku z bielizną.

Artykuł Jak wybrać bieliznę dla kobiety? pochodzi z serwisu Moda i uroda .

]]> https://jotte.com.pl/2024/01/23/jak-wybrac-bielizne-dla-kobiety/feed/ 0