Peeling migdałowy jest zabiegiem, który ma wiele zalet. Usuwa ona przebarwienia, wygładza skórę, powoduje, że wygląda ona promiennie i młodo. Niestety taka kuracja nie jest polecana dla wszystkich, warto więc dowiedzieć się jakie są przeciwwskazania korzystania z peelingu migdałowego.

Kto nie powinien poddać się peelingowi migdałowemu?

Kuracja z wykorzystaniem gorzkich migdałów nie jest polecana dla wszystkich kobiet. Należy zapoznać się ze skutkami jakie może spowodować peeling, podobnie jak w przypadku zażywania jakiś leków znamy możliwości jakie się z nimi wiążą. Warto skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji.

Na czym polega peeling?

Złuszczanie naskórka polega na oczyszczeniu go i usunięci z powierzchni zdrowej skóry za pomocą specjalnego kwasu, uzyskanego z gorzkich migdałów. Głównymi właściwościami tych migdałów jest działanie odbarwiające i bakteriobójcze, co wykorzystują liczne gabinety kosmetyczne. Niestety nie jest on wskazany dla wszystkich kobiet, bo istnieją pewne przeciwwskazania.

Kuracja nie jest polecana dla kobiet z podrażnioną i wrażliwą skórą. Nie zawsze wiadomo, jak nasza cera zareaguje na taki zabieg więc wskazane jest wykonanie próby alergicznej przed właściwym peelingiem. Czasami okazuje się, że nasza skóra, która wydaje się nam być odporną i zdrową wykazuje uczulenie na peeling migdałowy. Ważne jest to, aby w wypadku eksperymentowania z taką kuracją być w rękach dobrej i wykształconej kosmetyczki, która będzie wiedziała jak zareagować w wypadku wystąpienia objawów alergicznych.

Peeling migdałowy, a procesy zapalne

Skóra z problemami tym bardziej nie jest przeznaczona do przeprowadzenia zabiegu migdałowego, bo może spowodować to bolesne i nieprzyjemne podrażnienia. Chodzi tutaj o osoby z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry oraz posiadające wirus opryszczki. Oczywiście w wypadku skaleczeń i uszkodzeń skóry nie możemy poddać się tak intensywnemu peelingowi.

Nie wolno przeprowadzać kuracji migdałowej, gdy nasza skóra jest świeżo po innych zabiegach, na przykład dermabrazji, depilacji lub elektrolizie. Jest ona zbyt podrażniona po wcześniejszych kuracjach i nie nadaje się do intensywnego peelingu.

Jednakże głównym przeciwwskazaniem do poddania się peelingowi migdałowemu jest ciąża, ponieważ kwas używany do zabiegu pozostaje w skórze przez tydzień po kuracji, co może być niebezpieczne dla rozwijającego się dziecka w brzuchu mamy.