Tego rodzaju zabieg możemy poddać się, gdy bezskutecznie walczyliśmy z uporczywymi znamionami, które pozostały na przykład po młodzieńczym trądziku. Jest niezawodny i można go stosować na całym ciele.
Do peelingu pirogronowego jak sama nazwa wskazuje używa się kwasu pirogronowego, który powstaje dzięki fermentacji owoców.

Przeznaczenie peelingu

Zabieg jest polecany dla osób, które chcą pozbyć się blizn, które powstały z różnych powodów, a zalicza się do tego trądzik w fazie aktywnej, odmiana różowata. Świetnie rozwiązuje inne kłopoty związane ze skórą typu przebarwienia oraz zmarszczki. Także rodzaj naszej skóry nie jest przeszkodą, bo peelingowi możemy poddać się, mając skórę suchą albo mieszaną. Zazwyczaj jest nakładany na twarz i okolice, czyli plecy, dekolt oraz ramiona.
Jednak jest kilka przeciwwskazań dotyczących zabiegu, bo nie można się jemu poddać mając infekcje skórne, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę lub alergię na składniki wykorzystywane do przeprowadzenia kuracji.

Rodzaje peelingu pirogronowego

W zależności od potrzeb mamy do wyboru cztery opcje zabiegu.
Wersja mild (40%) jest przeznaczona na rozwiązanie problemów z zbyt zaczerwienioną skórą lub łojotokowym zapaleniem.
Natomiast odmiana strong (40%) zwalcza trądzik w fazie aktywnej i silne przebarwienia skóry/
Peeling 50% jest rozwiązaniem na trądzik i skórę łojotokową.
Najmocniejsza wersja koncentracji kwasu czyli 60% świetnie radzi sobie z fotostarzeniem skóry, bliznami po trądziku, świetnie usuwa przebarwienia i niezbyt głębokie zmarszczki.

Rezultaty poddania się peelingowi

Ta kuracja działa na trzech poziomach naszej skóry, czyli naskórka, mieszka włosowego i skóry właściwej. Zatrzymuje nadmierne wydzielanie przez nią sebum, wzmacnia syntezę kolagenu, ma także działanie antybakteryjne. Jest szczególnie polecany przy problemach związanych ze starzeniem się skóry, pozostałościach po trądziku różowatym, usuwania blizn potrądzikowych i starczych, przeciwdziałaniu łojotokowi. Zwalcza przebarwienia skórne i ogólnie działa wygładzająco na skórę. Oczyszcza ją z martwych komórek i zaskórników.

Zabieg pirogronowy

Kuracja z kwasem pirogronowym jest trzy-etapowa. Na początku kosmetyczna oczyszcza naszą skórę, aby móc nałożyć kwas. Powinien znajdować się na naszej skórze przez około pięć minut. Gdy płynie przepisowy czas, kwas pirogronowy jest neutralizowany. Po kilku dniach po zabiegach nasz naskórek zacznie się łuszczyć, co oznacza, że zabieg działa i został wykonany poprawnie.