Kosmetyki Crescina to produkty niezwyjle ekskluzywnej szwajcarskiej firmy Labo, która znana jest przede wszystkim z produkcji jakościowych preparatów pielęgnacyjnych. Wszystkie kosmetyki tej marki charakteryzuje najwyższa jakość oraz oryginalny skład, który jest wynikiem wieloletnich prac oraz badań naukowych. Najbardziej znanym i cenionym produktem tej firmy jest preparat zapobiegający nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymulujący odrastanie włosów. Preparat ten polecany jest osobom zmagającym się z dużym przerzedzeniem włosów oraz w przypadku początkowego łysienia, występującego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Najbardziej popularnym produktem na rynku jest Crescina Odrastanie – kosmetyk przeznaczony dla kobiet, dostępny w postaci ampułek. Prearat ten wspomaga naturalny wzrost włosów, zwłaszcza dzięki zawartości niezwykle skutecznych substancji pobudzających, do których należy między innymi zaliczyć: lizynę, glikoproteinę, czy cyteinę. Substancje te posiadają właściwości odżywcze. Kosmetyk skutecznie hamuje nadmierne wypadanie włosów, przyczyniając się tym samym do poprawy ich kondycji. Crescina Odrastanie wspomaga wzrost włosów. Kosmetyk ten powinien być stosowany przez co najmniej dwa miesiące, dwa lub trzy razy w ciągu roku. Podobny preparat powstał także dla mężczyzn. To Crescina Odrastanie dla mężczyzn, kosmetyk dostępny również w ampułkach.

Istnieją pewne przeciwwskazania do zastosowania tego preparatu. Zalicza się do nich przede wszystkim egzemy skórne, atopowe zapalenia skóry oraz wszelkie alergie skórne. W preparacie tym znajduje się ponadto środek, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń. Może on spowodować przejściowe pieczenie oraz przekrwienie skóry. Jedno opakowanie zawiera 12 ampułek. Preparat ten należy nakładać na oczyszczoną i suchą skórę głowy, delikatnie wmasowując.