Nie sposób znaleźć Niemca, który nie kojarzy marki Joop. Z prostego powodu – to aktualnie największa i najbardziej popularna niemiecka firma perfumeryjna. Jej założyciel Wolfgang Joop doskonale wiedział, jaki cel chce osiągnąć. Jego sukces to umiejętne powiązanie zapachu ze stylem i nastrojem czasów, kiedy odbywają się ich premiery. Jedną z najbardziej znanych linii perfum jest „Joop! Femme”, która dała firmie jeszcze większy prestiż.

Nic dziwnego, że na różnych forach internetowych aż roi się od pochlebnych opinii. Zdecydowany i zmysłowy zapach to wabik na kobiety żądne eksperymentów. Internautki ostrzegają, że do zapachu trzeba się przyzwyczaić i się „w nim” odnaleźć. Jest dość mocny, agresywny, co niektórym kobietom może przeszkadzać, a nawet je odstręczyć. Zwolenniczki w swych podsumowaniach jednoznacznie stwierdzają, że to jeden z najładniejszych i najbardziej zdecydowanych zapachów damskich, do którego zwyczajnie trzeba dojrzeć. Opakowanie czasami zwodzi – podobne jak przy perfumach Joop. Jest proste i zupełnie niepozorne, a kryje moc intensywnych niespodzianek.

Do zakupu zachęcają nie tylko pochlebne opinie, ale też cena oraz trwałość. Perfumy Jopp idealnie nadają się na uroczyste wieczory. Wspaniale pasują do wykwintnych kolacji, wyjść do opery i teatru, nocy z wyjątkową dla nas osobą. Warto wspomnieć o prezencie dla mężczyzn – idealnie sprawdzi się najsłynniejszy zapach – Joop Homme. Na cześć zjednoczonych Niemiec stworzono też Joop! Berlin, który wart jest swych recenzji – pozytywnych.