Bielizna to nie tylko podstawowa część kobiecej garderoby ale również najważniejsza. Dobra bielizna robi cuda – zarówno z naszym wyglądem jak i z poczuciem własnej wartości i samooceną. W końcu nic tak nie poprawia nastroju jak piękna bielizna. Bielizna jednak ma to do siebie, że piękno kobieca podkreśla wyłącznie wtedy gdy jest dobrze dobrana.

Rodzaje biustonoszy

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli biustonoszy, a mianowicie są to biustonosze:

  • sportowe, dobrze dopasowane do ciała, aby sprawić że ćwiczenia fizyczne staną się maksymalnie komfortowe, najczęściej wykonane są z bawełny z dodatkiem elastycznych włókien,
  • miękkie, najczęściej bezszwowe i nieusztywniane, są to staniki nie uciskające biustu,
  • usztywnione na fiszbinach, wykonane są często z koronek i mają na celu korygowanie i podtrzymywanie piersi,
  • bardotka – jest to biustonosz bez ramiączek, usztywniony w połowie lub w całości. Podstawową funkcją jest podnoszenie biustu ku górze, co automatycznie optycznie powiększa go,
  • push-up – jest to stanik, którego podstawową funkcją jest podnoszenie piersi.

Jak określić rozmiar biustu

Dobór odpowiedniego stanika nie jest skomplikowany, aby poprawnie określić rozmiar należy zmierzyć obwód pod biustem i obwód w biuście. Różnica między powyższymi wynikami daje nam wielkość miseczki, które oznaczone są literkami od A do G. A tak właśnie przedstawia się tabela rozmiarów miseczek: Miseczka A – gdy różnica wynosi 12 cm Miseczka B – gdy różnica wynosi 14 cm Miseczka C – gdy różnica wynosi 16 cm Miseczka D – gdy różnica wynosi 18 cm Miseczka E – gdy różnica wynosi 20 cm Miseczka F – gdy różnica wynosi 22 cm Miseczka G – gdy różnica wynosi 24 cm Całość rozmiaru stanika to obwód pod biustem i rozmiar miseczki np. jeśli obwód pod biustem wyniósł 80 cm, a obwód w biuście 94 to różnica wynosi 14 cm, więc należy kupować stanik o miseczce B. Całość rozmiaru jaki należy podać w sklepie to: 80B.

Gdy biustonosz jest źle dobrany

Zauważymy to w momencie gdy biustonosz unosi się ku górze, nie przylega do ciała tylko odstaje w niektórych miejscach czy też za mocno wpina się w ciało. Dlatego bardzo ważne jest przymierzenie biustonoszu przed jego zakupem. A przy przymierzaniu poruszanie się trochę, podniesienie kilka razy rąk do góry i energiczne opuszczenie na dół, czy też schylenie się. Warto również przymierzając biustonosz zobaczyć jak będzie układał się pod obcisłą koszulką.