Nie tylko odpowiedni ubiór pomoże zamaskować mankamenty figury – znaczenie ma również to, co znajduje się pod ubraniem, czyli bielizna. Wybierając krój majtek czy stanika, warto kierować się nie tylko indywidualnymi preferencjami, ale także wskazówkami, jakie styliści opracowali z myślą o czterech podstawowych typach kobiecych sylwetek: gruszki, jabłka, klepsydry i trójkąta.

Figura gruszka

Panie o szerokich biodrach, ale jednocześnie niewielkich biustach chcą przede wszystkim wysmuklić dolne partie ciała, a jednocześnie powiększyć optycznie piersi. Ich atutem jest natomiast smukła talia. Korzystne dla gruszek będą usztywnione staniki typu plunge, które wyeksponują biust. Aby odwrócić uwagę od krągłych bioder warto sięgnąć po wyżej wycięte figi, które wydłużą i optycznie wysmuklą nogi.

Figura klepsydra

To najbardziej pożądany typ kobiecej figury, a jej posiadaczki powinny eksponować swoje niewątpliwe atuty, czyli obfity biust, proporcjonalne biodra oraz smukłą talię. Paniom o sylwetce klepsydry z pewnością najłatwiej wybrać także bieliznę, bo niemal w każdej prezentują się dobrze. Decydujące mogą być zatem indywidualne preferencje.

Figura trójkąta

Sylwetka nazywana przez stylistów trójkątem lub rożkiem jest charakterystyczna dla pań o dużym biuście i szerokich ramionach, a jednocześnie szczupłej talii i wąskich biodrach. Dzięki bieliźnie można łatwo wyeksponować biust, co będzie widoczne także, gdy założymy ubranie wierzchnie. Aby nieco wyrównać proporcje figury, można także sięgnąć po mocno zabudowane staniki, by nieco zmniejszyć piersi. Będąc posiadaczkami wąskich bioder, panie o figurze trójkąta mogą sobie pozwolić na wyraziste ozdoby, np. kokardki, które sprawią, że dolne partie ciała będą wydawały się szersze.

Figura jabłko

Posiadaczki tego typu sylwetki skarżą się na wystający brzuszek, który starają się ukryć strojem. Charakterystycznymi cechami ich figury jest także dość spory biust i wąskie biodra. Przy tego rodzaju sylwetce najistotniejsze jest podtrzymanie piersi, co będzie możliwe dzięki dobrze dobranemu, zabudowanemu stanikowi o szerszych ramiączkach. Majki powinny natomiast posiadać wyższy stan, co pozwoli zakryć brzuch