Niektóre z nas uwielbiają zakupy, a niektóre z nas to męczy. Męczy nas przede wszystkim za duży wybór, zbyt duże tłumy w galeriach i sklepach, ubrania w tym samym stylu w większości sklepów. Jeśli już dokonamy zakupu o części ubrań zapominamy lub chodzimy w nich tylko kilka razy w roku. Jak zatem sprawnie dokonywać zakupów i to dobrej jakości?

Przede wszystkim – lista

Podstawą zakupów jest lista. By ją sporządzić najlepiej wyrzucić wszystko z szaf i uporządkować. Warto< pozbyć się niepotrzebnych ciuchów. Można przyjąć zasadę, że jeśli w ciągu 1 roku – 2 lat nie ubraliśmy danej rzeczy to już jej nie ubierzemy – warto ją zatem komuś oddać lub sprzedać. Lista powinna zawierać ubrania, których brakuje w naszej szafie, a które potrzebne są nam na co dzień. Nie róbmy listy ubrań, które nie są nam potrzebne tylko mamy zachciankę by je kupić. Kupujmy praktycznie.

Dobór koloru

Określenie koloru oraz detali, które lubimy i których nie lubimy w odzieży znacznie ułatwi zakupy. Rozglądając się po sklepie szukasz wtedy rzeczy o określonym kolorze i określonego typu. Poza tym warto kupić kilka uniwersalnych ubrań podkreślających urodę i dobrać do nich dodatki, niż kupić ubrania, które będą pasować do niewielu ubrań w naszej szafie.

Odpowiedni rozmiar

Nie kupujmy rzeczy za małych, za bardzo obciskających, ani zbyt dużych, chyba że są to ubrania oversize. Zarówno rzeczy za małe, jak i za duże dodają kilogramów. Najlepiej zrobić sobie zdjęcie lub poprosić kogoś o opinię na temat dopasowania ubrania do naszej figury. Nie wiesz, gdzie kupić ubrania na nowy sezon?

Tworzenie zestawów z ubrań

Posiadane ubrania warto łączyć w zestawy. Kupując nowe także trzeba myśleć do czego nowy ciuch będzie pasował. Jeśli nie znajdziemy dużo takich ubrań może warto zrezygnować z jego zakupu. Dobrze, gdy daną rzecz jest się w stanie dopasować do kilku z szafy, np. bluzkę do spodni zarówno na sportowo i elegancko, do spódnicy, marynarkę do jeansów, czy spódnicy itp.

Jakościowy materiał

Zwróć na niego uwagę przed dokonaniem zakupu. Sweter lepszy będzie wełniany niż z materiałów syntetycznych. Ogólnie materiały naturalne są bardziej wytrzymałe i lepszej jakości, niż syntetyki. Warto o tym pomyśleć.

Zrób zdjęcie

Jeśli na zakupy wybrałyśmy się same warto zrobić sobie zdjęcie w przymierzalni w danym ubraniu lub poradzić sprzedawczyni. Zdjęcie pozwoli na zobaczenie siebie z innej perspektywy. Poza tym przy okazji możemy się pochwalić nowym nabytkiem.