Szlafrok jest jednym z najbardziej potrzebnych elementów garderoby. Staje się niezbędny kiedy słupek rtęci spada poniżej zera, a my chcemy się zrelaksować po wielogodzinnej pracy, czy też zagrzać się po kąpieli. Ciepły i miły szlafrok przyda się również w trakcie usypiania i karmienia malucha. Stanowią również doskonałą alternatywę dla ręczników, kiedy zostaniemy złapani przez burzę, czy podczas wizyty w spa. Szlafrok jest niewątpliwie inwestycją na lata, więc warto przemyśleć ten zakup.

Właściwy materiał

Jedną z kluczowych kwestii decydujących o doborze odpowiedniego szlafroka jest bez wątpienia materiał, z którego dany model jest uszyty. Oczywistą rzeczą jest, ze nie będziemy chcieli kupić cienkiego, jedwabnego szlafroka w środku mroźnej zimy, ani też grubego, wełnianego w środku upalnego lata. Jeżeli myślimy więc o ochronie przed zimnem powinniśmy wybrać materiał frotte, plusz lub polar. Materiały te doskonale otulają ciało, są miłe i miękkie w dotyku. Latem , w cieplejsze wieczory dobrym wyborem są szlafroku bawełniane, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami absorbującymi wodę. Godne polecenia są również te elementy garderoby wykonane z tiulu, satyny , czy jedwabiu.

Elegancja, czy praktyczność

Tak naprawdę, to na jaki model szlafroka się zdecydujemy, powinien mieć wpływ cel, w jakim będziemy go używać, to znaczy, czy chcemy wyglądać sexy, czy też zależy nam żeby była nam po prostu ciepło i wygodnie. Cienki i elegancki model przyda się nam na wakacje, czy podczas romantycznych chwil we dwoje. Nieco grubszy zaś, kiedy mamy zamiar korzystać z niego wyłącznie w domowym zaciszu, przy książce, telewizorze, czy słuchając ulubionej muzyki. Szlafroki różnią się również sposobem wykończenia, którym jest: kołnierz, szyty na dekolcie kaptur, dzięki któremu będzie nam ciepło, zwłaszcza po długiej kąpieli i myciem głowy.

Dbaj o szlafrok

Kiedy już zaopatrzymy się w nasz ukochany szlafrok, jak powinniśmy o niego zadbać? Podobnie jak pościel, czy ręczniki, szlafrok przed użyciem powinno się wyprać, by uzyskał odpowiednią chłonność i żeby wypłukać z materiału wszystkie substancje chemiczne. Tę cześć garderoby najlepiej jest wyprać w temperaturze sześćdziesięciu stopni używając łagodnych detergentów, by tkanina nie straciła swojej puszystości. Płyny do płukania mogą źle wpłynąć na tkaninę, więc najlepiej dodawać go w małych ilościach albo wcale.