Każda z nas przy zasypianiu pragnie odczuwać wygodę, ciepło i błogostan. Dzięki temu nasz sen jest spokojny, a my wstajemy wypoczęte. Z tego względu producenci koszul i pidżam zwracają szczególną uwagę na materiały z jakich są one wykonane. Z badań wynika, że kobiety częściej wybierają koszule niż pidżamy ze spodniami. Jak zatem wybrać idealną?

Materiał

Przy wyborze odzieży do spania materiał jest niezmiernie ważny. Nie może on drapać, uszkadzać skóry, ani uczulać, gdyż nie będzie spełniał swojej funkcji. Dzięki materiałom dobrej jakości unikniesz tego problemu. Jaki materiał będzie najlepszy? W zależności od preferencji może być to bawełna, wiskoza lub satyna. Bawełna jest naturalna, polecana alergikom i osobom o wrażliwej skórze, ze skłonnościami do podrażnień. Jest wygodna, dobrze się pierze. Występują w wielu kolorach i wzorach. Koszulki wykonane z wiskozy są zbliżone w dotyku do bawełny, jest to jednak materiał wykonany z włókna sztucznego. Materiał charakteryzuje się połyskiem i dużą wytrzymałością. Satyna z kolei jest wytrzymała i odporna na zaciągnięcia, ale tylko ta wysokiej jakości. Słabej jakości satyna będzie się zaciągać, mogą być także problemy z wywabianiem plam. Koszule z satyny są zmysłowe, eleganckie, często towarzyszy im koronka, czy tiul.

Idealny krój

To, jak prezentujemy się w danej koszulce nocnej zależy w dużej mierze od jej kroju. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy kupujemy sukienkę. Jeśli chcemy wyeksponować biust powinniśmy wybrać koszulkę w wyciętym dekoltem w kształcie litery „V”. Taki krój mogą nosić kobiety z każdym rozmiarem biustu. Dekolt zaokrąglony sprawi, że będziemy wyglądać delikatnie. Szczególnie polecany kobietom o szerokich biodrach – zrównoważy sylwetkę. Drugi dylemat to długość koszulki: krótka, przed kolano, czy za kolano? Krótka koszulka eksponuje nogi i je wysmukla kładąc równocześnie akcent na linię bioder. Koszula za kolano zasłoni mankamenty urody, tj. masywne uda.

Szczególne okazje

Oczywiście można w swojej szafie posiadać zwykła, wygodną koszulę z bawełny ze uroczym wzorem w misie, ale także zachować na szczególne okazje koszulki wyrafinowane, eleganckie. Te ostatnie będą idealne na rocznice, wyjazdy, walentynki lub urodziny.