Trzeba przyznać, że jest więcej niż pewne, że bielizny ślubnej nie zobaczy nikt oprócz świeżo poślubionego małżonka. Nawet on nie powinien oglądać jej zbyt długo… jednak nie oznacza to, że decyzję o tym, jaka powinna być można podjąć na dzień przed Tym Wielkim Dniem. Poza tym nie oznacza to również, że można zepchnąć jej rolę na margines, bo mówi się przecież, że to sukienka jest najważniejsza. Dodatkowo nie można dopuścić do tego, aby goście (lub zebrani gapie), którzy podczas ceremonii ślubnej będą mieli mnóstwo czasu na wnikliwą obserwację, dostrzegli choć jeden mankament w wyglądzie panny młodej! Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jaka dobrać bieliznę do sukni ślubnej panny młodej, aby podkreślić atuty oraz czuć się komfortowo w tym dniu. Przeczytaj go koniecznie!

Bielizna do sukni ślubnej – krok pierwszy

Zacznijmy od tego, że podstawowa zasada, o jakiej powinna pamiętać każda panna młoda to kolejność zakupów: najpierw sukienka, później bielizna! Chodzi oto, że niezwykle ważny jest bowiem fason sukni, jej kolor, tkanin. Poza tym na przymiarkę sukni należy przyodziać się już w bieliznę ślubną.

Bielizna na ślub – krok drugi

Warto wspomnieć także o tym, że firmy specjalizujące się w projektowaniu i szyciu bielizny mają szerokie pole do popisu i prześcigają się w pomysłach, aby spełnić oczekiwania klientek. Jednak oczekiwań jest tak dużo, jak dużo panien młodych, sukni ślubnych i sylwetek.

Bielizna do sukni ślubnej – krok trzeci

Przede wszystkim, jeśli panna młoda zdecyduje się założyć sukienkę z odkrytymi ramionami lub głębokim dekoltem, to powinna wybrać biustonosz nie posiadający ramiączek, koniecznie z silikonowymi wstawkami, które umożliwią utrzymanie biustonosza na właściwym miejscu.

Bielizna do sukni ślubnej – krok czwarty

Generalnie rzecz ujmując suknia z głębokim wycięciem na plecach jest z jednej strony niesamowicie kobieca i elegancka, ale z drugiej strony prawdziwe wyzwanie stanowi wybranie odpowiedniego biustonosza, przecież nie chodzi o to, aby goście oglądali stanik panny młodej w całej okazałości. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla tego typu sukienek są biustonosze przyklejane do ciała.

Bielizna do sukni ślubnej – krok piąty

Trzeba przyznać, że bardzo kobieca i podkreślająca kobiece kształty jest suknia, której fason przypomina rybkę. Chodzi oto, że dopasowana do ciała suknia wymaga odpowiedniej bielizny. Natomiast bezszwowy biustonosz typu push-up lub delikatny gładki gorset sprawią, że dekolt będzie wyglądał rewelacyjnie! Zdecydowanie przy tym fasonie sukni ślubnej warto też pomyśleć o bieliźnie wyszczuplającej, gdyż nie ma tu miejsca na żadne niechciane fałdki